Adam Wyżlic oko w oko z Ludzikami

Od 7 stycznia w warszawskiej Galerii Schody można oglądać wystawę prac Adama Wyżlica pt. Ludziki.

Adam Wyżlic, „Trzy ludziki”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Wyżlic, „Trzy ludziki”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Wyżlic urodził się w 6 listopada 1972 roku. Swoją przygodę ze sztuką zaczął dawno temu w XX w., pod koniec 1993 roku. Na olsztyńskim Starym Mieście poznał pewnego artystę. Przychodził tam codziennie, rozkładał sztalugę, stawiał płótno, brał w dłoń pędzle, farby, a następnie malował olsztyńskie kamieniczki.

Pokazał mi jak to robić. Jego nauki pomogły mi stworzyć pierwsze własne obrazy. potem na jakiś czas przestałem malować, ale wciąż interesowała mnie sztuka. Chodziłem na wernisaże i podpatrywałem innych twórców. Malarstwem i rysunkiem na poważnie zająłem się po rozpoczęciu studiów na Wydziale Sztuki UWM. Każdy kolejny tydzień utwierdzał mnie w przekonaniu że rozwijam się jako artysta…

Ludziki – spotykam ich na ulicy. Mają określony kształt, kolor i charakterystyczne rysy twarzy, zmienne w zależności od pory dnia. Czasem są smutni czasem się szeroko uśmiechają. Wesolutkie humorzaste, dniami i nocami cieszą się życiem. To nie jest ani kolorowe, ani czarno-białe. W życiu każdego ludzika jest taki czas, którego inni mogą nie zrozumieć. Tacy dziwni powyginani… w oczach autora.

Adam Wyżlic

Adam Wyżlic, Ludziki
Wystawę można oglądać od 7 do 19 stycznia 2015 roku
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
Warszawa

Dodaj komentarz