Spektakle operowe na żywo w Kinie Praha

Kino Praha w Warszawie zaprasza na transmisje spektakli operowych z cyklu The Metropolitan Opera: Live in HD 2014/2015. 17 stycznia o godz. 18.30 odbędzie się transmisja na żywo Wesoła wdówka Franciszka Lehára. W rolach głównych wystąpią Renée Fleming, Nathan Gun, Kelli O’Hara, Alek Shrader oraz Thomas Allen.

„Wesoła wdówka”, Franciszek Lehár (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wesoła wdówka”, Franciszek Lehár (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nieczęsto się zdarza, by byt całego państwa zależał od uczuć jednej osoby. Chyba że tym państwem jest Pontevedro, a decydującą w tej kwestii osobą – bawiąca w Paryżu Hanna Glawari, która po mężu bankierze odziedziczyła 20 milionów. Jeśli wyjdzie za cudzoziemca i jej pieniądze opuszczą granice państwa – Pontevedro zbankrutuje. Gra toczy się o majątek i miłość.  W postać tytułowej wdówki wciela się amerykańska diwa Renée Fleming, którą podziwialiśmy już między innymi w Rusałce i Thaïs. Spektakl przygotuje znana z Broadway’u reżyserka i choreografka Susan Stroman.

Program pozostałych transmisji:

  • 31 stycznia o godz. 18.30: Opowieści Hoffmana, Jacques Offenbach
  • 14 lutego o godz. 18.00: Jolanta i zamek Sinobrodego, Piotr Czajkowski: Jolanta,  Béla Bartók: Zamek Sinobrodego
  • 14 marca o godz. 17.30: Pani Jeziora, Gioacchino Rossini
  • 25 kwietnia o godz. 18.00: Rycerskość wieśniacza i pajace, Pietro Mascagni: Rycerskość Wieśniacza, Ruggiero Leoncavallo: Pajace

Transmisja spektakli operowych z cyklu The Metropolitan Opera: Live in HD 2014/2015
Od 17 stycznia do 25 kwietnia 2015 roku
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz