• 2015-01-09

Jak SMAKuje Whiplash?

10 stycznia  w Kinie Pod Baranami odbędzie się spotkanie cyklu kierowanego do nastoletnich miłośników kina. Tym razem projekcję będzie miał film Whiplash.

„Whiplash”, reż. Damien Chazelle (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Whiplash”, reż. Damien Chazelle (źródło: materiały prasowe organizatora)

Whiplash to poruszający i trzymający w napięciu obraz pokazujący ludzką determinację w dążeniu do ideału. Pierwszy w Krakowie pokaz filmu, który odbył się w listopadzie w Kinie Pod Baranami, został nagrodzony przez widzów entuzjastycznymi oklaskami. Młody i utalentowany perkusista starając się osiągnąć doskonałość w muzycznym fachu, dostaje się do prestiżowego konserwatorium, gdzie trafia pod opiekę wykładowcy-tyrana. Metody dydaktyczne niezwykle wymagającego nauczyciela są bardzo okrutne; zmusza uczniów do nieludzkiego wysiłku, często poniża. Chłopak jest jednak gotowy na wszelkie poświęcenia, aby stać się muzykiem idealnym.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich szkół średnich, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i – w luźnej atmosferze – o nich rozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi. Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!
pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Spotkania Młodych Amatorów Kina – SMAK
Whiplash, reż. Damien Chazelle
10 stycznia 2015 roku, godz. 10.00
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz