• 2015-01-09

Strach, groza i Stephen King w spektaklu Lśnię Tomasza Bazana

16 stycznia w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbędzie się prapremiera spektaklu Lśnię w reż. Tomasza Bazana.

„Lśnię”, reż. Tomasz Bazan – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lśnię”, reż. Tomasz Bazan – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tekst napisany przez Marcina Ceckę inspirowany jest nie tylko Lśnieniem, lecz także całym życiem i twórczością Stephena Kinga. Główna postać, Jerzy Król, to autor wydawanych pod pseudonimem opowiadań i ghostwriter przemów dla polityków. Jedynym pragnieniem pisarza jest zamieszkanie z dala od ludzi i przelanie na papier swojej mrocznej strony. Takie ma być Studio Ogląd, ambitna inicjatywa Toeplitza, pierwszego rektora łódzkiej filmówki. Jerzy Król wraz z żoną Wandą, oraz synem Danielem trafiają do miejsca, w którym zalegają warstwy nie tylko kurzu i niepamięci, lecz także nienawiści nieznanego pochodzenia. Bohaterowie zamknięci pomiędzy filmem i literaturą muszą zmierzyć się z własnym strachem. Stawką w tej nierównej walce będzie utrzymanie własnego talentu.

„Lśnię”, reż. Tomasz Bazan (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lśnię”, reż. Tomasz Bazan (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lśnię
Reżyseria i choreografia: Tomasz Bazan
Tekst i dramaturgia: Marcin Cecko
Występują: Dominika Biernat, Monika Buchowiec, Beata Kolak, Mirosława Olbińska, Anita Wach (gościnnie), Michał Bieliński, Przemysław Dąbrowski, Sławomir Sulej, Piotr Trojan, Tomasz Bazan (gościnnie)
Prapremiera: 16 stycznia 2015 roku, godz. 19.00
Następne spektakle: 17 i 18 stycznia 2015 roku, godz. 19.00
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka
Łódź

Dodaj komentarz