• 2015-01-09

Polsko-czesko-słowacki Kopciuszek

11 stycznia Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na swój najnowszy polsko-czesko-słowacki spektakl – Kopciuszek w reż. Braňa Mazúcha.

Teatr Lalki i Aktora, „Kopciuszek" (źródło: materiały prasowe)

Teatr Lalki i Aktora, „Kopciuszek" (źródło: materiały prasowe)

Nie ma osoby, która nie znałaby jednej z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających baśni świata. Historia Kopciuszka – pięknej i pracowitej dziewczyny, poniżanej przez macochę i przyrodnie siostry, której los odmienia się za sprawą czarów – inspiruje od lat wielu reżyserów. Wałbrzyska realizacja powstała na kanwie baśni braci Grimm oraz czeskiej pisarki Boženy Němcovej. Porusza problem zazdrości i rywalizacji między rodzeństwem. Kopciuszek, który zajmuje w rodzinie najgorsze miejsce, zostaje w końcu wynagrodzony przez los i poślubia Księcia. A wszystko to dzięki takim cechom, jak: cnotliwość, cierpliwość, wiara i nadzieja.

Każde dziecko na swojej drodze do dorosłości przeżywa chwile, kiedy czuje, że nie jest faworytem swoich rodziców. Baśń o Kopciuszku daje nadzieję, że pomimo nienajlepszego losu, dziecko może stać się w przyszłości niezależną dorosłą osobą.

Inscenizacja polsko-czesko-słowacka utrzymana jest w konwencji klasycznego teatru lalek z muzyką na żywo, połączonego z interakcjami z publicznością.

Kopciuszek wg braci Grimm i Boženy Němcovej
scenariusz i reżyseria: Braňo Mazúch
scenografia: Jan Polívka
muzyka: Vratislav Šrámek
obsada: Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Natalia Wieciech, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Zbigniew Koźmiński, Paweł Pawlik

Kopciuszek, reż. Braňo Mazúch
11 stycznia 2015 roku, godz. 12.30
Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzych

Dodaj komentarz