• 2015-01-09

Jacek Szczerbaniewicz sekretnie w Jeleniej Górze

Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Jacka Szczerbaniewicza pt. Sekrety, który odbędzie się 9 stycznia w Galerii Skene.

Fot. Jacek Szczerbaniewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Jacek Szczerbaniewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jacek Szczerbaniewicz zajmuje się fotografią od wielu lat, jest laureatem kilkudziesięciu konkursów fotograficznych oraz autorem 10 wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset wystaw zbiorowych. Członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego a także Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. W 2005 roku Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej przyznała mu tytuł artysty fotografika.

Wystawa Jacka Szczerbaniewicza pt. Sekrety to kontynuacja jego wcześniejszych działań na gruncie fotografii eksperymentalnej i poszukującej. Ten właśnie nurt, zbliżony do surrealizmu, ma swoje źródło w wyobraźni i przemyśleniach autora na temat otaczającej go rzeczywistości. Cechy te są charakterystyczne dla twórczości Jacka Szczerbaniewicza i z czasem stały się jego znakiem rozpoznawczym.

Na wystawie można zobaczyć zarówno wcześniejsze prace – wielokrotnie nagradzane na konkursach krajowych i zagranicznych – jak również fotografie dotychczas nigdzie nieprezentowane. Sekrety pozwalają przenieść się w subiektywny i tajemniczy świat widziany oczami Autora.

Jacek Szczerbaniewwicz, Sekrety
Wernisaż: 9 stycznia 2015 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 25 lutego 2015 roku
Galeria Skene
Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Al. Wojska Polskiego 38
Jelenia Góra

Dodaj komentarz