• 2015-01-09

Jean-Marc Vallée i jego nowy film Droga dzika od lutego w kinach

Film Jeana-Marca Vallée Droga dzika to opowieść o przezwyciężaniu samego siebie, ale też roli kobiety w społeczeństwie. W kinach pojawi się 6 lutego.

„Droga dzika”, reż. Jean-Marc Vallée (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Droga dzika”, reż. Jean-Marc Vallée (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Reżyser Jean-Marc Vallée (Witaj w klubie), laureatka Oscara Reese Witherspoon (Spacer po linie) i nominowany do Oscara scenarzysta i pisarz Nick Hornby (Była sobie dziewczyna) podjęli się zekranizowania bestsellerowej powieści Cheryl Strayed, opowiadającej o zmaganiach z uzależnieniem od heroiny, rozpadem małżeństwa i kryzysie życiowym, które pchnęły bohaterkę do radykalnej decyzji. Po śmierci matki (Laura Dern) Cheryl postanawia przebyć trasę, liczącą ponad 1100 mil, czyli szlak turystyczny Pacific Crest Trail. Trudna, wyczerpująca podróż pozwala bohaterce pokonać demony i znaleźć w sobie siłę.

Kiedy Cheryl myślała, że jej życie legło w gruzach, postanowiła pokonać szlak turystyczny, liczący ponad 1100 mil. Opisała swoje doświadczenia w powieści, która stała się bestsellerem. Autorce udało się fantastycznie uchwycić obraz współczesnej kobiety, która radzi sobie z życiowymi trudnościami na swój własny sposób. Stawiła czoło matce naturze i swoim najgłębiej skrywanym lękom, dzięki czemu udało jej się wyjść z żałoby i poradzić sobie z przeszłością.

Za kamerą stanął nominowany do Oscara Jean-Marc Vallée, scenariusz napisał scenarzysta i pisarz Nick Hornby, a producentką i odtwórczynią głównej roli jest Reese Whiterspoon, która po przeczytaniu książki zapragnęła przenieść ją na ekran.

Dzicz fascynuje filmowców odkąd powstało kino, ale większość filmów pokazuje mężczyzn, stawiających czoło przyrodzie. Bohaterką Dzikiej drogi jest kobieta, co przyciągnęło do projektu grupę fantastycznych twórców.

Reese Whiterspoon wyprodukowała film ze swoją wspólniczką, Bruną Papandreą:

To niesamowita, chwytająca za serce historia o życiu, miłości, rodzinie i stracie. O tym, że warto walczyć o to, by stanąć na nogi, nawet gdy sięgnęło się dna. Główna bohaterka zadaje sobie trudne pytania i odkrywa siebie, a przede wszystkim – odnajduje odkupienie.

Dzika droga
Reżyseria: Jean-Marc Vallée
Scenariusz: Nick Hornby
Obsada: Reese Witherspoon, Laura Dern, Thomas Sadoski, Keene McRae, Michiel Huisman, W. Earl Brown, Gaby Hoffmann, Kevin Rankin, Brian van Holt, Cliff de Young, Mo McRae, Will Cuddy, Leigh Parker, nNick Eversman, Ray Mist
Dystrybucja: Imperial Cinepix
Premiera: 6 lutego 2015 roku

Dodaj komentarz