• 2015-01-08

Napiórkowski zagra w Teatrze Muzycznym

10 stycznia w Teatrze Muzycznym odbędzie się koncert, którego miłośnicy jazzu i wyrafinowanego brzmienia nie mogą przegapić. Na scenie zobaczymy czołowego polskiego gitarzystę jazzowego, Marka Napiórkowskiego, w towarzystwie równie wybitnych muzyków, którzy zagrają utwory z najnowszej płyty Napiórkowskiego, UP!

Marek Napiórkowski (źródło: materiały prasowe)

Marek Napiórkowski (źródło: materiały prasowe)

Zrealizowany z niemal orkiestrowym rozmachem album sam Napiórkowski określa jako zamkniętą, dźwiękową opowieść. Udział muzyków klasycznych zaowocował niespotykanym wcześniej brzmieniem. Dynamiczny jazz połączony został z kameralistyką. Na scenie poza Napiórkowskim toruńskiej publiczności zaprezentują się równie uznani artyści: Krzysztof Herdzin (fortepian, flet), Adam Pierończyk (saksofon), Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy, saksofon), Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja).

Marek Napiórkowski to znany i ceniony gitarzysta i kompozytor. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk, dwukrotnie uznany przez czytelników Jazz Forum za gitarzystę roku. Koncertował m.in. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji i Chinach. Na swoim koncie ma cztery albumy solowe i ponad 140 płyt nagranych z uznanymi wykonawcami, zarówno zagranicznymi, jak i polskimi. Współpracował między innymi z Patem Methenym, Clarencem Pennem, Gilem Goldsteinem, Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, czy Wojciechem Karolakiem.

Koncert Marka Napiórkowskiego
10 stycznia 2015 roku
Teatr Muzyczny w Toruniu

Dodaj komentarz