• 2015-01-08

Gruzińska Noc Filmowa w Kinie Agrafka

Dyskusyjny Klub Filmowy Rozpięci zaczyna nowy rok od organizacji Gruzińskiej Nocy Filmowej. Produkcje będą pokazane 9 stycznia w Kinie Agrafka w Krakowie.

Gruzińska Noc Filmowa – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gruzińska Noc Filmowa – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

DKF Rozpięci zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym roku. Tym razem będzie to noc z kinem gruzińskim, które odżyło po latach zapaści, coraz pewniej sobie radzi, zdobywa względy publiczności i krytyków na całym świecie, a także laury na najważniejszych festiwalach filmowych.

W programie:

Wyspa kukurydzy, reż. Giorgi Owaszwili

Zwycięzca MFF Karlovy Vary 2014. Rok 1992, trwa wojna gruzińsko-abchaska. Na jednej z sezonowych wysepek na granicznej rzece Inguri stary rolnik i jego nastoletnia wnuczka chcą uprawiać kukurydzę. Otaczają ich patrole wojskowe obu stron. Pewnego dnia dziewczyna odkrywa, że na wysepce ukrył się młody gruziński żołnierz. Idylla kończy się.

Mandarynki, reż. Zaza Uruszadze

Rok 1992, gdzieś w oddali toczy się wojna, a w sadach w malowniczej dolinie dojrzewają mandarynki. Zagrożona atakami okolica jest niemal wyludniona, pozostali Markus i Ivo, przedstawiciele bezstronnej estońskiej mniejszości. Szykują się do zbiorów. Pewnego dnia do domu Markusa przypadkiem trafiają ranni Gruzin i Czeczen.

Panny młode, reż. Tinatin Kadżriszwili

Krawcowa Nuca poślubia Goga, ojca swoich dzieci. Ceremonia trwa krótko, ponieważ Goga jest w więzieniu, w którym spędzi jeszcze kilka lat. Poślubiając go, Nuca uzyskuje prawo do widzenia z mężem raz w miesiącu. Jej dzieci nie chcą jej towarzyszyć w comiesięcznych wizytach, ojciec stał się im obcy. Pewnego dnia Nuca spotyka w pracy innego mężczyznę.

Gruzińska Noc Filmowa
9 stycznia, godz. 22.15
Kino Agrafka
Kraków

Dodaj komentarz