• 2015-01-08

Głosy o zmroku | Festiwal muzyki klasycznej, jazzowej i swingowo-popowej

W styczniu 2015 roku na Mysiej 3 w Warszawie odbędzie się premiera festiwalu Głosy o zmroku zainicjowanego przez Agencję Artystyczną Verità Nostra. W czasie tego muzycznego wydarzenia, które rozpoczęło się 4 stycznia wystąpią najwyższej próby artyści muzyki klasycznej, jazzowej, oraz swingowo-popowej.

„Głosy o zmroku”, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Głosy o zmroku”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Z nadchodzących festiwalowych wydarzeń, 11 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się koncert Marcina Króla – Melodie Hebrajskie, a także  Barbary Piotrowskiej i Maksyma Rzemińskiego – Sonaty romantyczne. 

Marcin Król to wybitny skrzypek, którego talent połączony z wyjątkową wrażliwością i wieloletnim doświadczeniem artystycznym sprawiły, że cieszy się powszechnym poważaniem na klasycznej scenie muzycznej. W jego autorskim projekcie Melodie Hebrajskie będzie można usłyszeć melodie kompozytorów o żydowskich korzeniach nawiązujące do hebrajskich tradycji, które w połączeniu z poezją czytaną przez artystę stworzą niepowtarzalny klimat występu.

Barbara Piotrowska, utalentowana wiolonczelistka, wystąpiła w wielu krajowych, jak i międzynarodowych konkursach, zajmując czołowe miejsca. Koncertuje na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, ostatnio z Krystianem Zimmermanem. Wraz z charyzmatycznym pianistą, Maksymem Rzemińskim, który ostatnio wydał znakomitą solową płytę Inception, zagraja sonaty na wiolonczelę i fortepian Chopina, Rachmaninowa i Beethovena.

Głosy o zmroku. Festiwal muzyczny Verità Nostra
Od 4 do 25 stycznia 2015 roku
Agencja Artystyczna Verità Nostra
Warszawa

Dodaj komentarz