Nowości w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku

9 stycznia w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku zainaugurowane zostaną dwie wystawy toruńskich artystów: Krzysztofa Wiśniewskiego oraz Moniki Bojarskiej.

Krzysztof Wiśniewski, „Czas snu" (źródło: materiały prasowej)

Krzysztof Wiśniewski, „Czas snu" (źródło: materiały prasowej)

Krzysztof Wiśniewki, Czas snu
Krzysztof Wiśniewski urodził się w 1960 roku. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Malarstwo studiował pod kierunkiem prof. Mieczysława Ziomka. Członek ZPAP Odział w Toruniu. Należy do malarzy uprawiających tzw. magiczny realizm, skupionych w grupie Magical Dreams. Swoje obrazy realizuje w iluzyjnej przestrzeni operując paletą barw niebieskich, fioletów. Używany przez niego kolor niebieski jest nie tylko barwą perspektywiczną, ale wciągającą.

Monika Bojarska, grafika
Monika Bojarska (ur. 1982 roku w Stargardzie Szczecińskim). Absolwentka historii sztuki na UMK w Toruniu oraz grafiki komputerowej i technik multimedialnych na Politechnice Łódzkiej. Autorka plakatów związanych z życiem kulturalnym Torunia. Zaprojektowała kilkadziesiąt plakatów filmowych, teatralnych, muzycznych, w tym okładki płyt toruńskich zespołów. Jest laureatką i autorką oprawy graficznej 2. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych SE-MA-FOR Film Festival w Łodzi oraz tegorocznej grafiki promującej miasto pod hasłem Toruń porusza. Na co dzień jest grafikiem w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Od kilku lat współpracuje z klubem Od Nowa. Stypendystka Miasta Torunia w dziedzinie kultury w 2013 roku.

Wystawa plakatów Moniki Bojarskiej to swego rodzaju retrospekcja, przegląd poszczególnych wydarzeń kulturalnych w Toruniu, które miały miejsce w ostatnich latach. W swoim dorobku twórczym autorka posiada kilkadziesiąt prac graficznych, które promowały takie wydarzenia jak: KATAR, Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej, Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA, Od Nowa na Obcasach, film Panoptikon.

Plakat promujący festiwal, film, koncert obok treści informacyjnych ma za zadanie przekazywać także ideę i wydźwięk danego przedsięwzięcia. Stanowi również nieodłączny element całości działań kulturalnych a w swojej formie i przekazie sam stanowi formę sztuki – w tym przypadku sztuki użytkowej.

Wystawy Krzysztofa Wiśniewskiego oraz Moniki Bojarskiej
Wernisaż: 9 stycznia 2015 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku, ul. Miedziana 2/4
Włocławek

Dodaj komentarz