Konkurs fotografii prasowej Tychy Press Photo

Do 16 stycznia 2015 roku można nadsyłać zdjęcia do konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo. To kolejna edycja konkursu nawiązującego do słynnego World Press Photo, który jest organizowany przez Teatr Mały w Tychach.

Tychy Press Photo, fot. Dominik Gajda

Tychy Press Photo, fot. Dominik Gajda (źródło: materiały prasowe)

W konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w 2014 roku w Tychach, które mogą zgłosić dowolne fotografie, mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Osoby niezwiązane z Tychami też mogą brać udział, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże.

Wszystkie zgłoszone na konkurs zdjęcia muszą być wykonane w 2014 roku. Jedynie wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć wcześniej lub później, ale wyłącznie wtedy, gdy ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału.

Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć, maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu to 8 zdjęć. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub barwne. Minimalny format odbitek to 20 x 30 cm, zalecany 30 x 40 cm. Należy również dodatkowo dołączyć zdjęcia w postaci cyfrowej.

Jurorzy tradycyjnie przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrodzone, wyróżnione i wybrane prace będzie można obejrzeć podczas wystawy pokonkursowej w Miejskiej Galerii Sztuki Obok, w lutym 2015 roku. Wystawa organizowana jest od 2001 roku, pierwszy konkurs odbył się trzy lata później. Organizatorem imprezy jest Teatr Mały w Tychach, a współorganizatorami Dominik Gajda i Marcin Zimnal.

Konkurs Tychy Press Photo
Organizator: Teatr Mały w Tychach oraz Dominik Gajda i Marcin Zimnal
Zgłoszenia do 16 stycznia 2015 roku
Miejsce składania (nadsyłania) zdjęć:  Miejska Galeria Sztuki Obok,
pl. K. K. Baczyńskiego 2, w Pasażu Kultury Andromeda
Tychy

Dodaj komentarz