Na tych samych sztalugach w Galerii Pod Napięciem

Do 15 stycznia w Galerii Pod Napięciem w Łodzi można oglądać wystawę pt. Na tych samych sztalugach w ramach której swoje prace zaprezentują studenci i pedagodzy z Pracowni Rysunku IV i Pracowni Malarstwa IV.

„Na tych samych sztalugach”, Galeria Pod Napięciem w Łodzi, zaproszenie na wystawę (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Na tych samych sztalugach”, Galeria Pod Napięciem w Łodzi, zaproszenie na wystawę (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pod szyldem z numerem 210 w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi funkcjonują dwie pracownie: rysunku i malarstwa. Obie są integralną częścią Wydziału Grafiki i Malarstwa, a w strukturze organizacyjnej przynależą do Katedry Malarstwa i Rysunku. Pracownia Rysunku IV prowadzona jest przez prof. Zdzisława Olejniczaka i asyst. Marzenę Łukaszuk, natomiast Pracownią Malarstwa IV kieruje prof. ASP Piotr Stachlewski wspólnie z asyst. Olą Kozioł. Pracownie mają status dyplomujących na kierunku Malarstwo, student może przedstawić jako pracę magisterską zestaw prac malarskich – jako specjalność malarstwo sztalugowe lub rysunkowych – jako specjalność rysunek. Można w nich również zrealizować ankes do pracy dyplomowej na kierunku Grafika.

Nieomal w jednym czasie dwie przestrzenie w Galerii Pod Napięciem na Politechnice w Łodzi i w galerii Pentagon na Uniwersytecie Techniczno-Humanistycznym im. Kazimierza Puławskiego w Radomiu wypełniamy rysunkami i obrazami studentów, prezentując różnorodność zagadnień dydaktycznych spotykanych w naszych pracowniach. Są tu realizacje studyjne, szkice oraz zadania z wyobraźni. Prezentujemy również prace odpowiadające na wyzwania współczesności, w których młodzi artyści próbują doświadczaną rzeczywistość przełożyć na język własnej, zindywidualizowanej wypowiedzi twórczej. Wspieramy takie postawy w ostatnich latach studiów lub wtedy, gdy nadchodzi czas realizacji kolekcji dyplomowych. Taka przemiana u naszych studentów napawa nas dumą, ale stawia też wymagania, wzbudza czujność i zmusza do ważnych pytań i przemyślanych odpowiedzi.

Wystawa ma charakter przeglądu i jest w pewnym sensie, podsumowaniem dorobku studentów i dyplomantów, a dla nas, pedagogów, powodem do refleksji nad kondycją autorskich programów i nad tym, co powstaje jako efekt naszych zabiegów dydaktycznych. Jest to też czas zastanowienia się nad miejscem malarstwa i rysunku w dzisiejszej sztuce. (…)

prof. Zdzisław Olejniczak. Piotr Stachlewski, prof. nadzw.

Uczestnicy wystawy: 

Pracownia Rysunku: prof. Zdzisław Olejniczak, mgr Marzena Łukaszuk, Maria Kaczorowska, Anna Kaczuba, Barbara Majkowska, Justyna Maksajda, Magdalena Skowrońska, Dobrosława Sudnikowicz, Aleksandra Wawrzynkiewicz, Kacper Zaorski-Sikora, Olga Żukowska, Dominik Janyszek, Ewelina Tobiasz, Marta Zarębska, Monika Malinowska

Pracownia Malarstwa: prof. Piotr Stachlewski, mgr Ola Kozioł, Jakub Michalski, Bartosz Sobolewski, Bolesław Godziński, Natalia Grabowska, Monika Pel, Ewelina Tobiasz, Marika Michalska, Marta Zarębska, Angelika Korzeniowska, Bartłomiej Stępiński

Na tych samych sztalugach
Wystawa prac studentów i pedagogów z Pracowni Rysunku IV i Pracowni Malarstwa IV
Wernisaż: 2 grudnia 2014 roku, godz. 15.15
Wystawę można oglądać do 15 stycznia 2015 roku
Galeria Pod Napięciem
Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
Politechnika Łódzka
ul. Stefanowskiego 18/22 budynek a10
Łódź

Dodaj komentarz