• 2014-12-30

Księżniczka Czardasza: Premiera operetki Kálmána

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kálmána i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi, swoją premierę odbędzie 1 stycznia 2015 roku.

„Księżniczka Czardasza”, plakat, autor: Ryszard Kaja (źródło: materiały prasowe)

„Księżniczka Czardasza”, plakat, autor: Ryszard Kaja (źródło: materiały prasowe)

Młody książę Edwin Lippert-Weylersheim zamierza popełnić mezalians sezonu: zakochany w pięknej szansonistce Sylvii Varescu, chce zawrzeć małżeństwo w jej macierzystym kabarecie Orpheum! Jednak radość stałych bywalców teatrzyku jest przedwczesna – rodzina księcia zrobi wszystko, aby nie dopuścić do skandalu.

Ognisty czardasz, najbardziej podejrzane lokale Budapesztu, przepych wiedeńskich salonów – słowem: jedna z najsłynniejszych w świecie operetek, kwintesencja najlepszych cech gatunku. Artystki, artystki, artystki z variété…, Tak całkiem bez dziewczątek na nic świat…, Choć na świecie dziewcząt mnóstwo…, Jaj, maman, życie krótkie, żal młodych lat… – największych przebojów Księżniczki czardasza bywalcom operetki nie trzeba reklamować.

Operetka Księżniczka czardasza
Premiera: 1 stycznia 2015 roku
ATM Scena na Bielanach
Wrocław

1 komentarz do artykułu “Księżniczka Czardasza: Premiera operetki Kálmána”

  1. Elżbieta Marylak

    Gorąco polecam spektakle z fenomenalną Anną Patrys. Na żywo jej głos robi jeszcze większe wrażenie niż w TVNowskim Mam Talent. Zarowno aktorsko jak i wokalnie zostawia wszystkich z tyłu!!!

Dodaj komentarz