Człowiek i Światło w ramach Dni Grzegorza Ciechowskiego

Do końca grudnia przy toruńskim CSW oraz Szosie Chełmińskiej można oglądać dwie prace Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego przygotowane specjalnie z okazji organizowanych w Toruniu Dni Grzegorza Ciechowskiego.

„Człowiek”, Galeria Rusz w Toruniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Człowiek”, Galeria Rusz w Toruniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści inspirowali swoje prace graficznym symbolem Republiki, czyli słynnymi czarno-białymi pasami, jak również skomplikowaną i wielowarstwową wizją współczesnego człowieka, przedstawianą w tekstach muzyka.

„Światło”, Galeria Rusz w Toruniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Światło”, Galeria Rusz w Toruniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Rusz to grupa artystyczna (w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski), która od 15 lat zajmuje się sztuką, którą można by uznać za artystyczną, alternatywną reklamę. Grupa wykorzystuje bilbordy, by reklamować wolne myślenie wśród szerokich rzesz społeczeństwa. Bez wolnego myślenia nie ma wolnego, demokratycznego społeczeństwa. Bez wolnego myślenia każdy system, również konsumpcyjno-kapitalistyczny może wylądować na manowcach. Dlatego tak ważne jest, by reklamować wolne myślenie, które jest antidotum na procesy odmóżdżenia współczesnych społeczeństw i zapobiega dezintegracji i patologizacji rzeczywistości.

Joanna Górska i Rafał Górski, Człowiek i Światło
Prace można oglądać od 11 do 31 grudnia 2014 roku
Galeria Rusz w Toruniu

Dodaj komentarz