Małgorzata Zukterowska ze swoim pejzażem we Wrocławiu

Od 12 grudnia we wrocławskim Muzeum Miejskim Wrocławia można oglądać wystawę prac Małgorzaty Zukterowskiej pt. Mój pejzaż.

Autorka pracy: Małgorzata Zukterowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Małgorzata Zukterowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kontemplacja obrazów Małgorzaty Zukterowskiej sprawia czystą przyjemność. To interesujące malarstwo przyciąga wzrok niezwykłą aurą kolorów, użytych do budowania subiektywnych przedstawień miejskiego pejzażu lub martwej natury. W sposób dla siebie charakterystyczny przedstawia ona zgeometryzowane przestrzenie, wypełnione architekturą i rekwizytami, które są notatkami z codzienności artystki. Bardzo starannie, laserunkowo opracowane kompozycje wciągają widza w głąb, by przyjrzał się uważnie ukrytym w nich detalom.

Anna Kania Saj, kuratorka wystawy

Małgorzata Zukterowska urodziła się 1983 w Kluczborku, jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Projektowania Graficznego. Malarka kilkakrotnie wystawiała swoje prace w Polsce i za granicą. Poza malarstwem zajmuje się grafiką i rzeźbą. Artystka tworząc obrazy powracam do podstaw malarstwa, jakim są kolor, plama, forma, szukam powiązań między nimi oraz ich wzajemnych relacji. Tworząc wymyśla nowe techniki nakładania plam i brył. Na wystawie prezentowanych jest 20 obrazów Małgorzaty Zukterowskiej.

Wystawa prezentowana w ramach cyklu Patio Młodych, czyli pokazów młodych wrocławskich artystów. Do tej pory w patio Starego Ratusza swoja twórczość prezentowali m.in.: Natalia Okoń, Halina Trela, Tomasz Pietrek, Manfred Bator. Kuratorem cyklu jest Anna Kania Saj.

Małgorzata Zukterowska, Mój pejzaż
Wernisaż: 12 grudnia 2014 roku, godz. 17.00
Wystawę będzie można oglądać do 1 lutego 2015 roku
Muzeum Miejskie Wrocławia
Stary Ratusz
Wrocław

Dodaj komentarz