• 2014-12-24

Po świętach w kinach nowy film Tima Burtona Wielkie oczy

Najnowszy film Tima Burtona już zdążył otrzymać 3 nominacje do Złotych Globów. 23 stycznia Wielkie oczy wchodzą do polskich kin.

„Wielkie oczy” reż. Tim Burton (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Wielkie oczy” reż. Tim Burton (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wielkie oczy to film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina – Tima Burtona (Alicja w krainie czarów, Mroczne cienie). W rolach głównych występują nominowana do Oscara Amy Adams (American Hustle) oraz zdobywca Oscara Christoph Waltz (Django). Wielkie oczy to jeden z najpoważniejszych kandydatów do Nagród Akademii w 2015 r. W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane. Jednak za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret. Kobieta walczy o prawdę, uznanie i wyzwolenie się spod wpływu bezwzględnego despoty oraz z roli, którą narzuca jej społeczeństwo.

Wielkie oczy
Reżyseria: Tim Burton
Obsada: Amy Adams, Christoph Waltz, Danny Huston, Jon Polito, Krysten Ritter, Jason Schwartzman, Terence Stamp, Elisabetta Fantone
Premiera: 23 stycznia 2015 roku
Dystrybucja: Forum Film Poland

Dodaj komentarz