Joanna Bator w poszukiwaniu tej, która zniknęła bez śladu

15 stycznia Wydawnictwo Znak opublikuje nową książkę Joanny Bator Wyspa łza. To pełna czarnej magii i przewrotna kobieca opowieść o miłości, twórczości i smudze cienia.

Joanna Bator „Wyspa łza” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Joanna Bator „Wyspa łza” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Do Joanny Bator nieustannie powracają słowa znikła bez śladu. Wśród wielu historii kobiet tylko jedna przykuwa jej uwagę i staje się obsesją. To historia Sandry Valentine, która w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła na Sri Lance. Joanna Bator wyrusza na wyspę w kształcie łzy. Dokąd i do kogo doprowadzi ją znikający trop obcej kobiety? Kim jest mroczna bliźniaczka? Kim jest Anna Karr? W maskaradzie uczestniczą postaci z biografii autorki, bohaterowie literaccy i nowi towarzysze tropikalnej podróży. Sekrety życia przeplatają się z sekretami pisania.

Fotografie Adama Golca oddają klimat opowieści, która toczy się od początku do końca na granicy tego, co realne i tego, co wykreowane.

Joanna Bator (ur. 2 lutego 1968 w Wałbrzychu) – polska pisarka, publicystka, felietonistka Gazety Wyborczej. Jej publikacje ukazały się także w Zwierciadle, Twórczości, Czasie Kultury, Tygodniku Powszechnym, Bluszczu, Kulturze i Społeczeństwie. Autorka prac naukowych, esejów, powieści i opowiadań. Jest jurorką międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Doktorat otrzymała za rozprawę naukową dotyczącą feminizmu. Laureatka Nagrody Literackiej Nike (2013) za powieść Ciemno, prawie noc. Autorka wielokrotnie nominowana do innych prestiżowych nagród. Częstym motywem w książkach Bator jest Japonia (Japoński wachlarz, Rekin z parku Yoyogi). Książka Japoński wachlarz, która jest zbiorem reportaży-esejów na temat kultury i obyczajowości Japonii, zapewniła pisarce Nagrodę Wydawców i Nagrodę im. Beaty Pawlak. Jej książki przetłumaczono m.in. na język hebrajski, niemiecki, francuski, macedoński i węgierski.

Joanna Bator Wyspa łza
Fotografie: Adam Golec
Premiera: 15 stycznia 2015 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz