• 2014-12-22

Na co można iść po świętach do kina? Na Misja: Gwiazda

Misja: Gwiazda w reż. Martina Miehe-Renarda to pełna energii opowieść o młodości, przyjaźni i muzyce. Premiera w polskich kinach 16 stycznia.

„Misja: Gwiazda” reż. Marin Miehe-Renard – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Misja: Gwiazda” reż. Marin Miehe-Renard – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Karl wcale nie chce się przeprowadzać do Kopenhagi. Mama dostała pracę w stolicy i musi tam jechać! Bo czy ktoś kiedykolwiek bierze pod uwagę co myśli i czuje 12-letni chłopak? Najgorsze przypuszczenia Karla się sprawdzają – Kopenhaga okazuje się głośna i brzydka.

Paradoksalnie w swojej nowej klasie – pełnej dzieci pochodzących z różnych stron świata – Karl staje się obiektem drwin. Uciekłby do dziadków, jak planował, gdyby nie spotkanie z Sawsan. Wygadana muzułmanka uczy go, jak dobrze mówić po kopenhasku. A dodatkowo umie śpiewać.

Jeden z jej utworów został wybrany do duńskiej wersji Eurowizji dla dzieci. Jednak ojciec zabrania udziału w konkursie, mówiąc, że scena, reflektory i makijaż nie są dla niej. Karl i Sawsan łączą siły we wspólnej misji, bo czego nie robi się dla prawdziwej przyjaźni!

Film zdobył serca dzieci i młodzieży na całym świecie, czego dowodem jest nominacja do Nagrody Młodej Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej. To film o budowaniu relacji w wielokulturowym świecie, o prawdziwej przyjaźni – mówi reżyser.

Misja: Gwiazda
Reżyseria: Martin Miehe-Renard
Scenariusz: Gitte Løkkegaard, Martin Miehe-Renard
Obsada: Sylvester Espersen Byder, Malika Sia Graff, Laura Christensen, Line Kruse, Lars Knutzon, Ole Dupont, Ali Kazim, Natali Vallespir
Premiera: 16 stycznia 2015 roku
Dystrybucja: Vivarto

Dodaj komentarz