• 2014-12-20

Filmowy Sylwester w Krakowie

Sylwestrowa Noc Filmowa w krakowskim Kinie Pod Baranami to propozycja dla tych, którzy Nowy Rok chcą powitać filmowo. W programie wieczoru trzy nominowane do Złotych Globów przedpremiery, które wejdą na ekrany kin dopiero w przyszłym roku. Maraton filmowy rozpoczyna się o godz. 21.15.

„Teoria wszystkiego”, reż. James Marsh (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Teoria wszystkiego”, reż. James Marsh (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teoria wszystkiego, reż. James Marsh. Wzruszająca historia jednego z największych umysłów wszechczasów, astrofizyka Stephena Hawkinga. 21-letni Stephen, student Cambridge, otrzymuje wstrząsającą diagnozę, która daje mu tylko dwa lata życia. Nie poddaje się i wspierany przez ukochaną żonę, pełen determinacji rozpoczyna prace nad swoją rewolucyjną teorią, badając coś, czego tak mało mu pozostało – czas. Pomimo choroby, Stephen Hawking jest dziś jednym z najwybitniejszych naukowców świata.

Wielkie oczyreż. Tim Burton. Kolorowe lata sześćdziesiąte XX wieku. Utalentowana malarka Margaret Keane tworzy intrygujące portrety kobiet i dzieci o tajemniczych wielkich oczach. Jej mąż Walter podaje się za autora tych obrazów i wiedzie wystawne życie w blasku sławy, podczas gdy żona żyje skromnie w jego cieniu. Sława Waltera nie potrwa jednak długo. Margaret chce zacząć mówić własnym głosem i postanawia walczyć o prawdę.

Dzika droga,  reż. Jean-Marc Vallée. Młoda kobieta, pragnąc uwolnić się od trudnej przeszłości, podejmuje samotną wyprawę, by zrozumieć siebie i odnaleźć sens własnego życia. Narażona na ekstremalne zmęczenie, samotność i niebezpieczeństwa, przemierza ponad 1000 km Szlakiem Grzbietu Pacyficznego, wzdłuż Ameryki Północnej, doświadczając zarówno zagrożeń jak i czystego piękna natury.

Sylwestrowa Noc Filmowa
31 grudnia 2014 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz