• 2014-12-20

Imię – francuska sztuka w reżyserii Chrapkiewicza

28 grudnia w Teatrze Dramatycznym, na Scenie na Woli odbędzie się premiera nowego spektaklu realizowanego przez Tito Productions (producenta przedstawień m.in. Boeing Boeing, Histerie miłosne i I love you). Będzie to inscenizacja francuskiej sztuki pt. Imię w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

„Imię”, fot. Piotr Gamdzyk (źródło:materiały prasowe)

„Imię”, fot. Piotr Gamdzyk (źródło:materiały prasowe)

Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Wieczorem gospodyni zaserwuje wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, pan domu zaimponuje gościom powiększonym o kolejne tomy księgozbiorem. Zdecydowanie zapowiada się udana kolacja. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar), brat Elisabeth – błyskotliwy przedsiębiorca Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania zdawał się przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. Całe zamieszanie wywoła z pozoru niewinne pytanie o planowane imię dla dziecka.

Dobrze napisane, dowcipne dialogi, zaskakujące sekrety rodzinne bohaterów to komediowe atuty Imienia porównywanego często do Boga mordu (filmowa Rzeź Romana Polańskiego). Film, który powstał na podstawie tej sztuki otrzymał w 2013 roku dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany).

Produkcja: Tito Productions K.Fukacz-Cebula D.Słonina
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Justyna Woźniak
Obsada: Edyta Olszówka, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Marcin Hycnar, Wojciech Malajkat

Spektakl Imię
28 grudnia 2014 roku
Teatr Dramatyczny
Warszawa

Dodaj komentarz