• 2014-12-20

Ida ponownie w Kinie Pod Baranami

Od 19 do 25 grudnia w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się seans filmu Idy, wielokrotnie nagrodzonego dzieła reżysera Pawła Pawlikowskiego. Film prezentowany będzie z angielskimi napisami.

„Ida”, reż. Paweł Pawlikowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ida”, reż. Paweł Pawlikowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ida Pawła Pawlikowskiego od miesięcy cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Film jest zwycięzcą licznych festiwali, między innymi w Gdyni, Warszawie i Londynie, otrzymał wyróżnienie w Toronto. Ida jest również polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Kilka tygodni temu obraz został nominowany do Złotego Globu, a na grudniowej gali Europejskich Nagród Filmowych twórcy odebrali aż pięć statuetek. Z tej okazji Ida wraca na ekrany Kina Pod Baranami.

Polska, 1962 rok. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Matka przełożona namawia ją, by przed złożeniem ślubów odwiedziła swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o losach rodziny – wyznaje, że Anna jest Żydówką. Obie wyruszają w podróż do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną, by poznać nie tylko tragiczną historię ich rodziny, ale i prawdę o tym kim są.

Pokaz filmu Ida
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Obsada: Agata Kulesza,  Agata Trzebuchowska,  Joanna Kulig,  Dawid Ogrodnik
Od 19 do 25 grudnia 2014 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz