• 2014-12-19

Jaki jest Sekret Eleonory?

Animacja Sekret Eleonory Dominique’a Monferiego trafi do kin 2 stycznia. To najbliższa premiera przygotowana dla dzieci przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

„Sekret Eleonory” reż. Dominique Monfery – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Sekret Eleonory” reż. Dominique Monfery – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Sekret Eleonory to wysmakowana wizualnie historia siedmioletniego Nathaniela. Ekscentryczna ciotka zostawia mu w spadku kolekcję książek. Ten nieoczekiwany prezent stanie się dla chłopca okazją do przełamania nieśmiałości, uwierzenia w siebie oraz odkrycia fascynującego świata literatury. Nathaniel przekona się, że wszystko w życiu jest możliwe trzeba tylko uparcie dążyć do celu.

To nie tylko wspaniała historia przygodowa, komedia, a momentami thriller. To hołd złożony opowieści. Bo choć to tylko opowieść nie znaczy, wcale, że jest prawdziwa. Polecam gorąco – rekomenduje Katarzyna Bonda, która Sekret Eleonory obejrzała wspólnie ze swoją córką. Filmem zachwycała się także recenzentka prestiżowego francuskiego magazynu Première pisząc, że wszystko w tej produkcji wyreżyserowanej przez Dominique’a Monferiego jest piękne od rysunków po historię – oryginalną i inteligentną.

Sekret Eleonory jest odpowiedni dla dzieci od lat sześciu. Psycholog Katarzyna Wasilewska radzi, by maluchy oglądały go w towarzystwie osoby dorosłej, która w razie konieczności będzie pełnić rolę przewodnika po tajemniczym, bajkowym świecie.

Francuska animacja to kolejny film dla dzieci, który trafia na nasze ekrany za sprawą Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Po sukcesie zorganizowanej przez nas we wrześniu 2014 r. pierwszej edycji festiwalu Kino Dzieci podjęliśmy kolejne wyzwanie. Postanowiliśmy wprowadzić do ogólnopolskiej dystrybucji wybrane festiwalowe tytuły – Maciej Jakubczyk, szef działu edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

„Sekret Eleonory” reż. Dominique Monfery (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Sekret Eleonory” reż. Dominique Monfery (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Widzowie w całej Polsce mieli okazję obejrzeć m.in. nagrodzony laurami Kina Dzieci norweski hit Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele oraz jego kontynuację Kacper i Emma – zimowe wakacje. Były także tytuły w przystępny dla małych widzów sposób podejmujące poważniejszą tematykę jak Moja mama jest w Ameryce i poznała Buffalo Billa pomagająca dzieciom skonfrontować się z problemem utraty bliskiej osoby.

Pokazujemy, że także w kinie dziecięcym istnieje alternatywa dla amerykańskich superprodukcji. Troszczymy się o najmłodszych widzów, tych w wieku 4-9 lat. Wybieramy tytuły dopasowane do ich potrzeb i wrażliwości, nagradzane na festiwalach, niebanalne w warstwie wizualnej. Naszą specjalnością jest obyczajowe kino dziecięce. Mamy już swoją publiczność, ale mamy nadzieję, że w 2015 roku dołączy do nas jeszcze więcej małych i dużych widzów – Maciej Jakubczyk.

Pomysłem zachęcającym do wspólnego rodzinnego odkrywania kina jest kampania Dzieciaki na horyzoncie obejmująca wszystkie działania Stowarzyszenia Nowe Horyzonty skierowane do najmłodszych widzów i opiekunów. W pierwszej połowie 2015 roku pod szyldem kampanii do ogólnopolskiej dystrybucji wejdzie w sumie sześć świetnych filmowych opowieści. Po Sekrecie Eleonoryna ekrany trafią:

  • Niesforny Bram (6 lutego)
  • Nocturna (6 marca)
  • Svein i szczur (10 kwietnia),
  • Alfie, mały wilkołak (8 maja)

Sekret Eleonory
Reżyseria: Dominique Monfery
Premiera: 2 stycznia 2015 roku
Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz