• 2014-12-19

Nowy film Ridleya Scotta Exodus: Bogowie i królowie niedługo w kinach

Twórca Gladiatora opowie historię Mojżesza. Exodus: Bogowie i Królowie to nowy film Ridleya Scotta, który do polskich kin trafi 9 stycznia.

„Exodus: Bogowie i królowie” reż. Ridley Scott (źródło: materiał prasowe dystrybutora)

„Exodus: Bogowie i królowie” reż. Ridley Scott (źródło: materiał prasowe dystrybutora)

Uznany reżyser Ridley Scott (Gladiator, Prometeusz) zaprasza na swój najnowszy film o człowieku, który znalazł w sobie odwagę, by stawić czoło całemu imperium. Przy użyciu najnowszej technologii i 3D Scott przeniósł na duży ekran opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), który występuje przeciw egipskiemu faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i pomaga czterystu tysiącom niewolników uciec z Egiptu w czasie śmiertelnych plag.

Ogromna skala, na jaką zrobiono film, sprawia, że mamy do czynienia z produkcją niemal teatralną. Biblijne wyjście z Egiptu to niezwykła saga i trzymająca w napięciu historia o rywalizacji, zdradzie i pogoni za wolnością.

Mojżesz to jeden z największych bohaterów wszech czasów, a jego życie to niesamowity materiał na film. Walka z Hetytami, niezwykłe budowle, plagi, rozstąpienie się Morza Czerwonego – aż się prosi, by zrobić film. Uwielbiam opowieści, zapierające dech w piersiach i osadzone w konkretnych realiach historycznych. Pragnąłem pokazać starożytny Egipt tak, jak jeszcze nikt tego nie zrobił – Ridley Scott

Film powstawał w Pinewood Studios w Londynie, a także w Almerii w południowej Hiszpanii i na Fuerteventurze (Wyspy Kanaryjskie). Polską dystrybucją zajął się Imperial CinePix.

Exodus: Bogowie i królowie
Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: Adam Cooper, Bill Collage, Jeffrey Caine, Steven Zaillian
Obsada: Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Aaron Paul, Ben Mendelsohn, Sigourney Weaver, Ben Kingsley, Maria Valverde, Dar Salim, Golshiftheh Farahani, Indira Varma
Premiera: 9 stycznia 2015 roku
Dystrybucja: Imperial CinePix

Dodaj komentarz