• 2014-12-18

Marek Dyjak – koncert i spotkanie autorskie

Muzyk i wokalista, Marek Dyjak, będzie głównym bohaterem spotkania autorskiego 21 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie. Artysta da również koncert.

„Polizany przez Boga” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polizany przez Boga” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Dyjak nagrał do tej pory 9 płyt, z czego ostatnia – Kobiety, została uznana przez Kubę Wojewódzkiego za najlepszy album 2013 roku. To jednak nie tylko świetny muzyk, ale i nietuzinkowy człowiek. Mamy teraz okazję do bliższego poznania jego życiorysu. Od początku tego miesiąca w sklepach można znaleźć biografię Marka Dyjaka Polizany Przez Boga, napisaną przez Arka Bartosiaka i Łukasza Klinke, dziennikarzy publikujących w Przekroju, Gazecie Wyborczej i Playboy’u.

Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy, na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo. Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą. Wrażliwego człowieka skrytego pod maską prostolinijności, pogodnego faceta w przebraniu depresyjnego mruka i radykalnego komentatora rzeczywistości, którego metafor nie przebiją najwięksi poeci. Mamy nadzieję, że czytając tę książkę, zbliżą się Państwo do prawdziwego Marka.
Autorzy biografii Polizany przez Boga

Marek Dyjak
21 grudnia 2014 roku, godz. 18.00 – koncert, godz. 20.00 – spotkanie autorskie
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz