• 2014-12-18

Razem, a jednak osobno czyli I Solo Ment Anny Van den Broek

Ann Van den Broek, z wizytą w krakowskiej Cricotece 21 grudnia, pokaże I Solo Ment – podwójne solo gdzie wybuchowe jednostki znajdują się na scenie razem.

„I Solo Ment” Ann Van den Broek, fot. Maarten Vanden Abeele (źródło: materiały prasowe organizatora)

„I Solo Ment” Ann Van den Broek, fot. Maarten Vanden Abeele (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mężczyzna: tworzy bezpieczną przystań, jest wierny samemu sobie, wolny od kompromisów ze światem zewnętrznym. Izolacja, władza i skrajności rządzą. Narzucona samemu sobie izolacja przechodzi w samotność. Kobieta: jego kontrapunkt. Obserwuje, wpływa i odzwierciedla. Ciągnięta tam i z powrotem pomiędzy jego światem a społeczeństwem. Zrozumienie i podziw, brak zrozumienia i potrzeba kontaktu. Nietknięte ciała. Zdesperowane ciała.

Arne Van Dongen skomponował muzykę, tym razem zainspirowaną przez muzykę i teksty Nicka Cave’a and the Bad Seeds. Niek Kortekaas zaprojektował scenografię. Bernie Van Velzen odpowiada za projekt wideo i oświetlenia. Praca fotografa Toma Van den Broek jest znaczącą częścią dzieła.

I Solo Ment, poruszające, złożone i powiązane wewnętrznie podwójne solo o izolacji, samotności i pragnieniu kontaktu. (…) trzyma w napięciu do ostatniej sekundy i zapada w pamięć (De Groene Amsterdammer).

Wycieńczające przedstawienie o potrzebie połączenia (…) Zacząć występ od śmierci to proszenie się o kłopoty. Proszę spróbować przebić tę przejmującą scenę. Ale Van den Broek udaje się zbudować napięcie aż do punktu kulminacyjnego: jeszcze zimniejszego zakończenia (de Volkskrant)

Umęczone podwójne solo, w którym dwie jednostki – wspaniali tancerze Cecilia Moisio i Dario Tortorelli – odsłaniają swoją złożoną, wzajemną miłość pod czterema lampami studyjnymi, nie dotykając się ani razu. Zaskakująca choreografia z bardzo mocnym początkiem. (Jury tańca Vereniging voor Schouwburg and Concertgebouwdirecties)

I Solo Ment
Koncepcja i choreografia: Ann Van den Broek
Taniec: Cecilia Moisio, Dario Tortorelli
Kompozytor muzyki: Arne Van Dongen
21 grudnia 2014 roku, godz. 19.00
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka
Kraków

Dodaj komentarz