• 2014-12-18

Krótko o filmie: Euroshorts

W sobotę 20 grudnia Galeria BWA w Zielonej Górze będzie gościć festiwal filmów krótkometrażowych Euroshorts. O godzinie 17 rozpoczną się pokazy filmów oraz twórczej reklamy.

Festiwal „Euroshorts", plakat (źródło: materiały prasowe)

Festiwal „Euroshorts", plakat (źródło: materiały prasowe)

Euroshorts jest festiwalem filmów krótkometrażowych i twórczej reklamy. Istnieje od 1992 roku. Wyróżnia i wspiera młodych filmowców z całego świata. Filmy biorą udział w konkursie międzynarodowym w 4 kategoriach (filmu fabularnego, dokumentalnego, eksperymentalnego i animowanego). W programie są również spotkania z twórcami, pokazy twórczych filmów reklamowych (wśród nich jest taśma Amerykański Film Reklamowy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku) i filmów z innych festiwali. Odbywają się też imprezy muzyczne, wystawy oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci.

Amerykański Film Reklamowy 2014 (The Art. & Technique of the American Commercial) – to już dwudziesta trzecia taśma pokazująca wybitne dokonania artystyczne w amerykańskiej reklamie. W tym roku największe uznanie ponad 400 osobowego jury zyskał film Podział epicki, reklamujący ciężarówki Volvo, przygotowany przez agencję Forsman & Bodenfors i wyreżyserowany przez Andreasa Nilssona z Folke Film. Wśród kampanii najlepszą okazała się kampania Old Spice złożona z trzech reklam (Ciągły prysznic, Arbuz i Architekt), w reżyserii Steve’a Rogersa, wyprodukowana przez studia: Biscuit Filmworks i Revolver dla agencji Wieden+Kennedy. Wyróżnienie kuratora pokazu otrzymał film Spójrz do wnętrza: Mick Ebeling (dla Intela) przygotowany przez agencję Venables Bell & Partners, w reżyserii Micka Ebelinga and Lucy Walker.

Europejski Festiwal Filmowy Euroshorts
20 grudnia 2014 roku, godz. 17.00
Galeria BWA,  Al. Niepodległości 19
Zielona Góra

Dodaj komentarz