Art Field: Targi Sztuki Młodej

Art Field to nowa formuła targów młodej sztuki, na które w dniach 20–21 grudnia zaprasza Krakowska Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato. Swoje prace zaprezentują studenci uczelni plastycznych oraz niezależni twórcy.

Art Field, Targi Sztuki Młodej – plakat (źródło: materiały prasowe)

Art Field, Targi Sztuki Młodej – plakat (źródło: materiały prasowe)

Na pierwszej edycji Art Field swoje prace pokażą najlepsi studenci z Polski, ale również młodzi twórcy niezależni. Na targach będzie można zobaczyć i kupić ich prace. Wśród nich pojawią się obiekty wykonane w różnych technikach i stylach m.in. malarstwo, rysunek, ilustrację, grafikę artystyczną, fotografię. Organizatorzy targów przekonują, że sztuka rozumiana jako towar i wartościowa inwestycja jest na wyciągnięcie ręki i każdy może być w jej posiadaniu.

Art Field to również pole wymiany doświadczeń pomiędzy artystami a odbiorcami. Wydarzenie to pozwoli nawiązać kontakt z klientami, kolekcjonerami oraz młodymi galeriami a selekcja prac pozwoli przyjrzeć się z bliska nowym trendom w sztuce. Przede wszystkim projekt ten ma na celu promocję twórców wchodzących dopiero do artystycznego obiegu, popularyzację sztuki oraz rozszerzenie grona jej odbiorców i mecenasów.

Targom Sztuki Młodej Art Field towarzyszyć będą:

• SWAP książkowy – weź się wymień!

• Nawrzucaj rysownikom… cytatów (performatywny komiks)

• Co to jest sztuka? – warsztaty plastyczne dla dzieci 3–9 lat

• RYZY>RYZMY – warsztaty plastyczne dla dzieci 10–14 lat

Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato, powstała w 2012 roku z połączenia pasji do sztuki i nauczania. Celem szkoły jest stworzenie inspirującej przestrzeni wymiany doświadczeń, umiejętności i informacji, sprzyjającej wytwarzaniu nowych zjawisk artystycznych i dyskusji na ich temat. W Targach Sztuki Młodej Art Field biorą udział byli uczniowie szkoły a obecni studenci krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także inni studenci oraz absolwenci kierunków artystycznych.

Art Field, Targi Sztuki Młodej
Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato
20–21 grudnia 2014 roku
Bracka 7/4
Kraków

Dodaj komentarz