Podsumowanie 25 lat twórczości Tadeusza Gałdy

W Galerii BWA w Jeleniej Górze zostanie zaprezentowana wystawa podsumowująca 25 lat twórczej działalności Tadeusza Gałdy. Ekspozycja będzie otwarta od 19 grudnia do 17 stycznia.

Tadeusz Gałda, „Kompozycja", 2007 (źródło: materiały prasowe)

Tadeusz Gałda, „Kompozycja", 2007 (źródło: materiały prasowe)

Sztuka Tadeusza Gałdy to ciągłe poszukiwania wypowiedzi idealnej, piękna (ale nie dekoracyjności), które manifestuje się w harmonii. Gałda zajmuje się malarstwem olejnym o zróżnicowanej tematyce i stylistyce. Wychodząc od malarstwa pejzażowego, rodzajowego i aktu tworzy obrazy pozostające w kręgu abstrakcji geometrycznej z echami malarstwa ekspresjonistycznego i kubistycznego. Nadrzędną rolę nadaje kolorowi oraz kompozycji dzieła, decydującym o nastroju i wydźwięku. Kontynuując tradycje kolorystów (Jana Cybisa, Piotra Potworowskiego, Artura Nachta-Samborskiego) operuje subtelną, wyważoną gamą barwną. W jego twórczości uwagę zwraca urozmaicona faktura i miejsca styku form, zdecydowany kontur oraz krawędzie dodają ekspresji malarskim wypowiedziom.

Tadeusz Gałda jest absolwentem Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach oraz PWSSP we Wrocławiu, studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, dyplom uzyskał w pracowni profesora Konrada Jarodzkiego w 1987 roku. Na początku swojej kariery związany z Teatrem Animacji w Jeleniej Górze. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Na wystawie znajdą się prace z kolekcji Michała Głowni oraz ze zbiorów artysty.

Tadeusz Gałda, Malarstwo
Wernisaż: 19 grudnia, godz. 17.00.
Wystawa czynna od 19 grudnia 2014 roku do 17 stycznia 2015 roku
Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Długa 1
Jelenia Góra

Dodaj komentarz