Wystawa 8. edycji MINIATURY w Pile

19 grudnia o godz. 18.00 w pilskiej Galerii Muzeum S. Staszica odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej 8. edycji Międzynarodowej Biennale MINIATURA. Wernisaż będzie eksponowany do 13 stycznia.

Międzynarodowe Benniale MINIATURA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowe Benniale MINIATURA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie eksponujemy ok. 270 prac (malarskich, graficznych, rysunkowych, fotograficznych), które Jury pod przewodnictwem prof. Apoloniusza Węgłowskiego (ASP Warszawa) wybrało spośród 780 nadesłanych na Biennale przez artystów z 21 krajów.

Laureatką wyróżnienia w tegorocznym, 8. Międzynarodowym Biennale Miniatury została artystka z Piły, Zofia Kawalec-Łuszczewska.

8. Międzynarodowe Biennale MINIATURA to kolejna, konkursowa edycja światowego przeglądu dokonań twórczych autorów, którzy zajmują się małą, kameralną formą wypowiedzi artystycznej.  Mały format prac (10×10 cm) zmusza artystów do wielkiej powściągliwości i syntetycznych, wizualnych przedstawień.  Jak sobie z tym poradzili – przekonać się możemy zapoznając się z wielką różnorodnością interesujących, artystycznych propozycji na wystawowej prezentacji.

Wystawa 8. Międzynarodowe Biennale MINIATURA 
Od 19 grudnia 2014 roku do 13 stycznia 2015 roku
Galeria Muzeum S. Staszica w Pile

Dodaj komentarz