Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki czyli o sztuce w PRLu

15 grudnia w Galerii Arsenał w Białymstoku odbędzie się spotkanie z prof. Andrzejem Strumiłłą dotyczące projektu Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki.

Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki (źródło: materiał prasowe organizatora)

Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki (źródło: materiał prasowe organizatora)

Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki to projekt Fundacji 93, którego bohaterami są uczestnicy życia artystycznego w Polsce w latach czterdziestych, pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Sześcioro artystów i krytyków sztuki: Wiesław Borowski, Jan Chwałczyk, Bożena Kowalska, Janina Kraupe-Świderska, Tadeusz Rolke oraz Andrzej Strumiłło zgodziło się opowiedzieć o swojej twórczości i doświadczeniach pracy artystycznej w rzeczywistości PRL. Poruszane przez nich tematy to między innymi procedury otrzymywania paszportu, pracowni twórczych, kontakty między środowiskami artystycznymi Warszawy, Krakowa, Lublina i innych miast. Wypowiedzi artystów i krytyków mają charakter osobisty, i przez to są bezcenne dla poznania sztuki i jej uwarunkowań w powojennej Polsce. Rozmowy zostały zarejestrowane za pomocą kamery wideo i udostępnione.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wybrane nagrania wypowiedzi artystów i krytyków. Po projekcji odbędzie się dyskusja z prof. Andrzejem Strumiłłą, Kamilem Julianem i Krzysztofem Kościuczukiem.

Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki
Fundacja 93
15 grudnia 2014 roku, godz. 18.00
Galeria Arsenał
Białystok

Dodaj komentarz