• 2014-12-12

Marcin Liber przywraca Wojnę i pokój Teatrowi Powszechnemu

W Teatrze Powszechnym w Warszawie Marcin Liber przeprowadza ostatnie próby do spektaklu Wojna i pokój, którego premiera zapowiedziana jest na 13 grudnia.

„Wojna i pokój” Lwa Tołstoja wg Marcina Libera – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wojna i pokój” Lwa Tołstoja wg Marcina Libera – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojna i pokój Lwa Tołstoja w reżyserii Marcina Libera będzie drugim spektaklem bloku tematycznego O co się zabijać? Wojna. Pokój. Ukraina.

Adaptacja powieści uznawanej wręcz za rosyjską epopeję narodową. Dla twórców spektaklu stanie się ona punktem wyjścia do opowieści o okrucieństwie wojny i rosyjskich tęsknotach imperialnych, a jednocześnie materiałem do patrzenia na nasze polskie wyobrażenia o potężnym sąsiedzie ze Wschodu. Będzie to próba opowiedzenia w kostiumie historycznym o konfliktach trawiących nas współcześnie.

Teatr Powszechny pod nową dyrekcją świadomie odwołuje się do hasła swego patrona, Zygmunta Hübner, chcąc być Teatrem, który się wtrąca. Obecny konflikt geopolityczny i kryzys stosunków rosyjsko–europejskich jest znakomitym pretekstem do poważnej refleksji teatralnej.

Wojna i pokój
Reżyseria: Marcin Liber
Adaptacja i dramaturgia: Paweł Sztarbowski
Obsada: Aleksandra Bożek, Paulina Chruściel, Joanna Drozda (gościnnie), Anna Moskal, Katarzyna Maria Zielińska, Jacek Beler, Mariusz Benoit, Dobromir Dymecki (gościnnie), Grzegorz Falkowski, Piotr Ligienza, Andrzej Mastalerz, Michał Napiątek, Sławomir Pacek, Piotr Stramowski (gościnnie)
Premiera: 13 grudnia 2014 roku, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 14 grudnia, godz. 17.00; 16, 17, 18 grudnia, godz. 19.00
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Warszawa

Dodaj komentarz