• 2014-12-12

Steve Nash symfonicznie w Toruniu

DJ i pianista w jednym, Steve Nash, zagra 13 grudnia w Dworze Artusa w Toruniu. Koncert wzbogacony zostanie o mapping 3D.

Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie to nowatorski projekt, którego pomysłodawcą jest Kacper Nowak, ukrywający się pod pseudonimem Steve Nash. Projekt ma na celu połączenie dwóch muzycznych światów – muzyki klasycznej i turntablismu, z wykorzystaniem brzmienia orkiestry, fortepianu i gramofonów obsługiwanych przez 9 DJ–ów. Prapremierowy koncert zostanie zorganizowany wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki klasycznej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych. W projekcie bierze udział 9 najlepszych polskich DJ–ów – mistrzów turntablizmu: Dj Ben, Dj Chmielix, Dj Falcon1, Dj Funktion, Dj Haem, Dj Krótki, Dj Pac1, Dj Stosunkowodobry, Dj VaZee. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do pomysłodawcy i kompozytora projektu – Steve’a Nash’a. Za realizację mappingu 3D odpowiedzialni będą Reach.art i Vidmo Group.

W programie jest kompozycja na fortepian, 9 DJ–ów i orkiestrę z supportem Łukasza Szatta Palkiewicza – Mistrz Polski beatmakerów 2013 w kategorii Live act.

Steve Nash – pomysłodawca i autor projektu, ur. w 1990 roku. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Na swym koncie ma wiele sukcesów zarówno jako klasyczny pianista, jak i producent i DJ. Jest dwukrotnym mistrzem świata International Dj Association World Championships 2012 i 2013. Po grudniowym sukcesie rozpoczął współpracę z Radiową Trójką, z programem Hirka Wrony Soul Muzyka Duszy. Jako pianista grał zarówno koncerty z orkiestrą, jak i recitale solowe i koncerty jazzowe. Jest czterokrotnym stypendystą Akademii Muzyki Kameralnej w Admont (Austria) oraz stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy. Jako producent tworzy m.in. muzykę do filmów oraz spektakli teatru tańca. Choć jego przygoda artystyczna rozpoczęła się od klasycznych dźwięków fortepianu, instrument ten szybko stał się inspiracją i punktem wyjścia do dalszych poszukiwań muzycznych: kompozycji, produkcji oraz DJ-ingu.

Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie
Fortepian: Steve Nash
Gramofony: Dj Ben, Dj Chmielix, Dj Falcon1, Dj Funktion, Dj Haem, Dj Krótki, Dj Pac1, Dj Stosunkowodobry, Dj VaZee
Dyrygent: Łukasz Wódecki
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
13 grudnia 2014 roku, godz.: 18.00 oraz 20.30
Centrum Kultury Dwór Artusa
Toruń

Dodaj komentarz