• 2014-12-11

Kot w butach nie dla dzieci

13 grudnia w Teatrze Gdynia Główna Ida Bocian wystawi spektakl Pan Kot wg Kota w butach Angeli Carter. Tym razem dzieci zostaną jednak w domach.

„Pan Kot” reż. Ida Bocian fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Pan Kot” reż. Ida Bocian, fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Maitre, Mister, Maestro, Messer, Pan… Kot. Sprytny, przewidujący, niezależny i jak wszystkie koty – to on wybiera sobie właściciela, a nie odwrotnie. I to on od tej chwili kierować będzie losem młodego oficera bez grosza przy duszy. Alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny…

Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka Teatru Stacja Szamocin, Teatru Stajnia Pegaza, Teatru Off de BICZ oraz Teatru Gdynia Główna. Prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna – nowopowstałego miejsca na mapie kulturalnej Trójmiasta.

Iwo Bochat – aktor Teatru Planeta M w Poznaniu, student PWSFTViT w Łodzi, współpracuje z Teatrem Stacja Szamocin oraz Teatrem Rondo w Słupsku. Zagrał m.in. w spektaklach Pan Baj i zaczarowana katarynka, Tempus Fugit, Tańce w Ballybeg Teatru Planeta M oraz w Co to jest wiosna Teatru Stacja Szamocin. Rola w Panu Kocie to jego pierwsza kreacja aktorska w Teatrze Gdynia Główna.

„Pan Kot” reż. Ida Bocian fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Pan Kot” reż. Ida Bocian, fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Pan Kot wg Kota w butach Angeli Carter
Reżyseria: Ida Bocian
Obsada: Iwo Bochat
Premiera: 13 grudnia 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Gdynia Główna
Gdynia

Dodaj komentarz