Zobaczyć Kaszuby na nowo

13 grudnia Nadbałtyckie Centrum Kultury organizuje warsztaty dla dzieci i dorosłych, na których będą oni mogli w formie gier i zabaw zobaczyć Kaszuby na nowo.

Warsztaty „Zobaczyć na nowo" (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty „Zobaczyć na nowo" (źródło: materiały prasowe)

Zajęcia są interesującą propozycją szczególnie dla osób, które już mają, lub zamierzają posiadać dom lub domek letniskowy na Kaszubach. Warsztaty odbędą się w formule gier i drobnych aktywności wpisanych w konwencję weekendowego relaksu.

Dorośli uczestnicy – dzięki ustawionym w logicznym porządku grom – zaczną rozróżniać rzeczy historycznie typowe dla Kaszub i to, co dla nich stosunkowo nowe. Rozbudzą swoją spostrzegawczość i poznają nazewnictwo związane z szeroko pojętym kaszubskim krajobrazem (naturalnym i tym stworzonym przez człowieka). Pobudzona też zostaje ich wyobraźnia przestrzenna, a wszystko to razem sprawi, że będą mogli zobaczyć Kaszuby na nowo.

W tym samym czasie w sąsiedniej sali odbędą się zajęcia dla dzieci, podczas których poznają one Kaszuby i co się na nie i ich kulturę składa. Wspólnie wybiorą też i objaśnią terminy, które uzupełnią słownik Pomorskie ABC przestrzeni, a także będą miały okazję je zilustrować.

Warsztaty poprowadzą: arch. Agnieszka Lasota, Zuzanna Sikora i Joanna Tlaga

Warsztaty Zobaczyć na nowo
13 grudnia 2014 roku, godz. 11.00 (przewidywany czas trwania warsztatów to 2 godziny)
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Ratusz Staromiejski
Gdańsk

Dodaj komentarz