• 2014-12-09

Filmowe (ob)sesje – spotkanie z Bartoszem Konopką

Kino Praha i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zapraszają na kolejne spotkanie z filmem psychologicznym w ramach cyklu Filmowe (ob)sesje. Wydarzenie odbędzie się 16 grudnia o godz. 20.00, gdzie będzie wyświetlany film Lęk wysokości w reżyserii Bartosza Konopki. Po projekcji filmu odbędą się dyskusje z ekspertami z SWPS – Aleksandrą Brzezińską i Karolem Jachymkiem. Gościem specjalnym będzie reżyser filmu Bartosz Konopka. Spotkanie prowadzi Piotr Szygalski.

Filmowe (ob)sesje (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmowe (ob)sesje (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po pokazie filmu Lęk wysokości zapraszamy na dyskusje z ekspertami z SWPS oraz reżyserem Bartoszem Konopką.

Aleksandra Brzezińska - psycholog, psychoterapeuta pracuje z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym. Zajmuje się dydaktyką – prowadzi zajęcia dla studentów psychologii SWPS.

Karol Jachymek – filmoznawca, kulturoznawca, zajmuje się historią kinematografii polskiej (w szczególności polskim kinem popularnym i kinem PRL-u) oraz problematyką ciała, płci i seksualności.

Bartosz Konopka – jeden z najczęściej nagradzanych młodych reżyserów. Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wydziału reżyserii WRiTV Uniwersytetu Śląskiego.

Filmowe (ob)sesje to cykl spotkań, podczas których w wybrany wtorek każdego miesiąca prezentujemy filmy o tematyce psychologicznej. Celem projektu jest przybliżenie widzom problemów i zaburzeń natury psychologicznej oraz obalenie mitów i stereotypów z nimi związanych. Podczas dyskusji z ekspertami z SWPS staramy się przeanalizować postępowania osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami oraz trudnymi relacjami w rodzinie. Podczas naszych sesji, filmowa fikcja będzie platformą do rozmowy na wiele społecznie ważnych tematów, na które nie zawsze jest czas w codziennych rozmowach wśród przyjaciół i o których nie myślimy, dopóki bezpośrednio nie dotyczą nas lub naszych bliskich.

Filmowe (ob)sesje
16 grudnia 2014 roku
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz