• 2014-12-09

Nowy Asterix i Obelix w polskich kinach

Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów to nowy etap w historii przygód Asteriksa i Obeliksa. Tym razem ekranizację kultowego komiksu zrealizował Louis Clichy, wybitny animator studia Pixar, w którym powstawały kultowe filmy Walt Disney Pictures, między innymi Auta, czy nagrodzone Oscarem Ratatuj, Toy Story, Odlot i Wall-e. Film wejdzie do kin 27 lutego w wersji 2D i 3D.

„Asterix i Obelix. Osiedle Bogów", reż. Alexandre Astier, Louis Clichy (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Asterix i Obelix. Osiedle Bogów", reż. Alexandre Astier, Louis Clichy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja?

Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osiedle stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów
Tytuł oryginalny: Astérix: Le Domaine des Dieux
Reżyseria: Alexandre Astier, Louis Clichy
Dystrybutor: Best Film
W kinach od 27 lutego 2015 roku

Dodaj komentarz