Sapkowski, saga Wiedźmińska – spektakl dźwięku i wyobraźni

Wydawnictwa Fonopolis i superNOWA w grudniu oddają w ręce wielbicieli audiobooków dwie produkcje dźwiękowe – słuchowiska na podstawie Sezonu burz i Krwi elfów Andrzeja Sapkowskiego.

Andrzej Sapkowski „Sezon burz” – słuchowisko, okładka (źródło: materiały prasowe)

Andrzej Sapkowski „Sezon burz” – słuchowisko, okładka (źródło: materiały prasowe)

Sezon burz to najnowsza powieść fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Akcja osadzona została w świecie wiedźmińskim na krótko przed wydarzeniami z opowiadania Wiedźmin pochodzącego z pierwszego tomu zbioru opowiadań Ostatnie życzenieKrew elfów to pierwsza część pięciotomowej sagi o wiedźminie.

W nagraniach Krwi elfów i Sezonu burz wzięło udział 153 aktorów, m.in. Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Banaszyk, Anna Dereszowska, Joanna Pach-Żbikowska, Małgorzata Kożuchowska, Adam Ferency, Sławomir Pacek, Tomasz Marzecki, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Sławomir Orzechowski, Henryk Talar, Maciej Musiał. W rolę Koral w Sezonie burz wcieliła się Karolina Gorczyca, która po raz pierwszy stanęła za mikrofonem. W Krwi elfów jedną z głównych postaci żeńskich jest Yennefer grana przez Annę Dereszowską.

Ponad 40 sesji nagraniowych, każda po około 6 godzin, złożyło się na prawie 30 godzin gotowego materiału wypełnionego przede wszystkim barwnymi przygodami Geralta z Rivii, księżniczki Ciri, Jaskra, Yennefer i innych bohaterów uszytych ze słów Sapkowskiego.

Reżyserem słuchowisk jest Janusz Kukuła, który dla wydawnictw superNOWA i Fonopolis zrealizował Trylogię Husycką (NarrenturmBoży bojownicyLux perpetua) i opowiadania wiedźmińskie.

Autorem muzyki jest znany ze współpracy z poprzednich produkcji słuchowisk wydawnictw superNOWA i Fonopolis duet Adam Skorupa i Krzysztof Wierzynkiewicz. Muzyka, efekty dźwiękowe oraz narracja Krzysztofa Gosztyły ukształtowały efekt końcowy, czyniąc z tych produkcji coś więcej niż tylko słuchowiska.

Projekt graficzny okładki powstał we współpracy ze studiem Platige Image pod nadzorem artystycznym Tomka Bagińskiego.

Andrzej Sapkowski Sezon burzKrew elfów – słuchowiska
Premiera: grudzień 2014 roku
Wydawnictwo superNowa, Wydawnictwo Fonopolis

1 komentarz do artykułu “Sapkowski, saga Wiedźmińska – spektakl dźwięku i wyobraźni”

  1. Hubek

    Zgadzam sie, genialna wersja i wlasnie kupowalem pod choinke siostrze wlasnie na Fonopolis.Zdecydowane mistrzostwo!

Dodaj komentarz