• 2014-12-05

Wawrzyniec Kostrzewski wystawia Wszystkich moich synów

12 grudnia w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy odbędzie się premiera spektaklu Wszyscy moi synowie Arthura Millera w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego.

„Wszyscy moi synowie” reż. Wawrzyniec Kostrzewski – próba (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wszyscy moi synowie” reż. Wawrzyniec Kostrzewski – próba (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego trwają ostatnie przygotowania do premiery. Dramat Arthura Millera przełożył Jacek Poniedziałek, a reżyser, Wawrzyniec Kostrzewski, zebrał i przygotował aktorów. W spektaklu zagrają: Halina Łabonarska, Adam Ferency, Martyna Kowalik, Mateusz Weber, Krzysztof Szczepaniak oraz Piotr Bulcewicz.

Nagrodzona prestiżową Tony Award sztuka z 1947 roku wybitnego amerykańskiego dramaturga Arthura Millera to dramat o moralności w interesach i konsekwencjach jej braku. Autor, nawiązując do doświadczeń II wojny światowej, stawia pytania o granice ludzkiej uczciwości i cenę materialnego sukcesu.Z powodu wadliwych części do samolotów wyprodukowanych w fabryce Joe Kellera podczas wojny ginie kilkudziesięciu pilotów. Jego syn próbuje znaleźć odpowiedź, czy ojciec dorabiając się majątku, świadomie posłał na śmierć amerykańskich żołnierzy.

Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski
Tłumaczenie: Jacek Poniedziałek
Obsada: Halina Łabonarska, Adam Ferency, Martyna Kowalik, Mateusz Weber, Krzysztof Szczepaniak, Piotr Bulcewicz

Wszyscy moi synowie
Premiera: 12 grudnia 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy – Scena na Woli

Dodaj komentarz