• 2014-12-05

Dramat z przemytem narkotyków w tle czyli 9 mil w polskich kinach

12 grudnia na ekrany polskich kin wchodzi nowy film Daniela Monzóna pt. 9 mil. Dramat przedstawia przemyt narkotyków między Hiszpanią, a Marokiem.

„9 mil” reż. Daniel Monzón – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„9 mil” reż. Daniel Monzón – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Co roku 500 ton narkotyków przekracza granice Maroko i Hiszpanii. Nigdy dotąd 9 mil nie było tak cenne. Nigdy, nie było tak niebezpieczne. Producenci filmu Niemożliwe przedstawiają nowy dramat twórcy filmu Cela 211.

Gibraltar, południowa granica Europy. Dwa kontynenty, trzy państwa, czternaście kilometrów. Raj dla przemytników. Pieniądze są na wyciągnięcie ręki. Wszystko, czego potrzebujesz, to odwaga, by przepłynąć przez wąską granicę dwóch kontynentów w łodzi wypełnionej haszyszem, kiedy policja śledzi każdy twój ruch.

Biznes narkotykowy jest wart miliony dolarów. W obszarze Gibraltaru stał się niemal częścią lokalnej kultury, kultury przemytu, przekazywanej z ojca na syna. Miliony są dostępne dla każdego, kto odważy się zmierzyć z morzem, wiatrem, prawem i przepłynąć zaledwie szesnaście kilometrów, które dzielą Afrykę i Europę. To jedyne takie miejsce, w którym spotykają się dwa kontynenty i trzy państwa – Wielka Brytania, Hiszpania i Maroko, każdego dnia przemytnicy i policjanci różnych narodowości zaskakują się wzajemnie.
Daniel Monzón

9 mil
Reżyseria: Daniel Monzón
Obsada: Ian McShane, Luis Tosar, Sergi López, Bárbara Lennie, Jesús Castro
Dystrybutor: Best Film

1 komentarz do artykułu “Dramat z przemytem narkotyków w tle czyli 9 mil w polskich kinach”

  1. Kamil

    Film 9 mil dostępny online z polskimi napisami
    http://www.eseansik.pl/filmy-online/9-mil-2014-napisy-pl/

Dodaj komentarz