• 2014-12-04

Elektro + Symfonia = Tumany

Sumę tego nietypowego równania będzie można usłyszeć 12 grudnia w Filharmonii Kaliskiej w Kaliszu gdzie odbędzie się koncert elektro-symfoniczny Tumany.

„Elektro-symfonia” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Elektro-symfonia” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idąc na koncert elektro-symfonii Tumany Nikolet Burzyńskiej możemy się spodziewać mocnej dawki muzyki i brzmienia, które wciągają i oczarowują słuchacza z siłą nie znoszącą sprzeciwu, określaną jako narkotyczna. Połączenie nowatorskiej elektroniki z cudownym brzmieniem uhonorowanej nagrodą Grammy Filharmonii Kaliskiej, to obietnica obcowania z pięknem muzyki i brzmienia niedostępnymi na co dzień. Tym bardziej, że po muzykę Nikolet Burzyńskiej sięgają również inni światowej sławy muzycy, tacy jak Hillary Hahn, czy Voix de Strass, a także amerykańskie i australijskie wydawnictwa i stacje radiowe. Była wykonywana m.in. w prestiżowym Institut de Recherche et Coordination Acoustique/Musique w Paryżu, festiwalu La Semaine du Son w Strasbourgu, czy festiwalu Next w Wiedniu. Nie będzie to pierwsza współpraca Filharmonii Kaliskiej z Burzyńską – przy okazji koncertu symfonicznego Mai Kleszcz i zespołu incarNations kompozytorka pokazała, że piosenki można zinstrumentować z rozmachem ravelowskim.

Wszystko wskazuje na to, że powstało kolejne wartościowe dzieło, w którym da się odczuć zarówno moc jak i subtelność kobiecej wrażliwości, a także atrakcyjne dla słuchaczy elementy stylu Nikolet Burzyńskiej: energetyczne tutti, poetyckie rozmycia brzmieniowe, filmową narrację i brzmienia elektroniczne.
Paweł Przezwański, manager kompozytorki.

Czy rzeczywiście się to udało, okaże się już 12 grudnia. Koncert odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bursztynowy Szlak.

Elektro-symfonia Tumany
Międzynarodowy Festiwal Bursztynowy Szlak
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, Adam Klocek – dyrygent, Nikolet Burzyńska
12 grudnia 2014 rok, godz. 19.30
Filharmonia Kaliska
Kalisz

Dodaj komentarz