Światło i ekspresja według Anity Andrzejewskiej

W dniach od 12 do 14 grudnia pasjonaci fotografii artystycznej będą mogli wziąć udział w autorskich warsztatach prowadzonych przez Anitę Andrzejewską w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej.

Anita Andrzejewska, „Światło i ekspresja w obrazie" (źródło: materiały prasowe)

Anita Andrzejewska, „Światło i ekspresja w obrazie" (źródło: materiały prasowe)

Tematem warsztatów będzie Światło i ekspresja w obrazie. Warsztaty przygotowane są z myślą o wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki fotografii artystycznej oraz techniki srebrowej. Podczas zajęć uczestnicy przedstawią swoje dotychczasowe prace i interesujące ich zagadnienia, aby później pod okiem prowadzącej stworzyć spójny zestaw fotografii, który będzie ich własną, autorską wypowiedzią. W ciągu trwania warsztatu uczestnicy będą mogli poznać możliwości tradycyjnej fotografii srebrowej, jako środka ekspresji. Zajęcia mają przede wszystkim charakter praktycznej, indywidualnej pracy, z naciskiem na proces ciemniowy. Nie zabraknie też czasu na wykłady, prezentacje i wzajemne dzielenie się doświadczeniami.

Zagadnienia, którym poświęcone będą zajęcia teoretyczne i praktyczne to: praca nad kompozycją, forma i treść jako spójna całość, światło jako kluczowy aspekt obrazu fotograficznego oraz interpretacja negatywu w procesie pozytywowym – tonalność odbitki i jej ekspresja.

Anita Andrzejewska jest absolwentką grafiki na krakowskiej ASP, ilustratorką książek dla dzieci, graficzką, fotografką i podróżniczką. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie i antycznym mieście Jazd. Zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. w konkursie na projekt fotograficzny dla amerykańskiego Santa Fe Center for Visual Arts oraz w zorganizowanym we Francji konkursie ilustracji dziecięcej Figures Futur. Jej fotografie wystawiane były w Japonii, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji.

Warsztaty: Światło i ekspresja w obrazie, Anita Andrzejewska
12–14 grudnia 2014 roku,
Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej
ul. Łazienkowska 14, Warszawa

Dodaj komentarz