• 2014-12-04

Saint Laurent na polskich ekranach

12 grudnia na ekrany polskich kin studyjnych wejdzie Saint Laurent, nominowany do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes. Francuska produkcja to filmowa biografia słynnego projektanta mody, którego życie pełne było kontrowersji, eksperymentów i łamania tabu.

„Saint Laurent”, reż. Bertrand Bonnelo (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Saint Laurent”, reż. Bertrand Bonnelo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił Gaspard Ulliel, znany zarówno z ról romantycznych kochanków (Bardzo długie zaręczyny), jak i psychopatycznych morderców (Hannibal. Po drugiej stronie maski). Aktorowi partnerują  znany z Marzycieli Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda allenowskiego O północy w Paryżu i nagrodzonego w ubiegłym roku Złotą Palmą w Cannes Życia Adeli – Rozdział 1 i 2.

Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

Saint Laurent
Reżyser: Bertrand Bonello
Obsada: Gaspard Ulliel, Louis Garrel, Léa Seydoux, Jérémie Renier, Valeria Bruni Tedeschi
Dystrybutor: Kino Świat
Od 12 grudnia 2014 roku

Dodaj komentarz