Mikołajkowy Weekend z Olgą Boznańską w Muzeum Narodowym w Krakowie

Od 6 do 7 grudnia w Muzeum Narodowym w Krakowie trwać będzie Mikołajkowy Weekend z Olgą Boznańską. Wszystko przygotowane w ramach wystawy poświęconej artystce.

Wystawa: „Olga Boznańska” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa: „Olga Boznańska” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje związane z wystawą. W programie m.in. oprowadzania kuratorskie, warsztaty dla dorosłych, ścieżka edukacyjna dla dzieci, a także akcja promocyjna Od Mikołaja dla Mikołaja i specjalna oferta w muzealnej kawiarence.

Szczegółowy program:
6 grudnia (sobota)

  • godz. 12.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie – kurator Urszula Kozakowska Zaucha
  • godz. 16.00 – Warsztaty dla dorosłych: Podróż po artystycznej Europie końca wieku

Prowadzenie: Krzysztof Marchlak, Klaudia Pazdan

Podróż w czasie i przestrzeni, śladami Olgi Boznańskiej, po artystycznych ośrodkach dziewiętnastowiecznej Europy. Warsztaty poświęcone będą najważniejszym miastom, z którymi związana była Olga Boznańska. Przyjrzymy się miejscom, które wpłynęły na twórczość artystki. Odwiedzimy salony, galerie, bulwary i inne miejsca, które u schyłku XIX wieku przyciągały artystów z różnych stron świata. Warsztat będzie miał formę otwartą, przejście przez przygotowaną ścieżkę potrwa ok. 2h

7 grudnia (niedziela)

  • godz. 12.00 i 14.00 – Oprowadzania tematyczne po wystawie pt. O kolorystyce w twórczości Olgi Boznańskiej” – prowadzenie: Joanna Świtała

Dodatkowo Joanna Zaguła opracowała rodzinną ścieżkę edukacyjną do zwiedzania wystawy Olga Boznańska. Rodziny mogą wziąć dla każdego z dzieci specjalną planszę do wypełniania, pełną zagadek i ciekawostek. Spełni ona rolę przewodnika po wystawie dla najmłodszych. Zadania można też rozwiązywać w domu, przypominając sobie obejrzane w MNK obrazy.

 

Mikołajkowy Weekend z Olgą Boznańską
6–7 grudnia 2014 roku
Muzeum Narodowe
Kraków

Dodaj komentarz