• 2014-12-04

Coma ponownie zabrzmi symfonicznie

14 marca w sali Centrum Kongresowego ICE Kraków zespół Coma pojawi się w towarzystwie Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego.

Coma Symfonicznie – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Coma Symfonicznie – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ponad dwugodzinne widowisko zabierze słuchaczy w wyjątkową podróż po dyskografii zespołu, prezentując najważniejsze utwory z dorobku Comy w aranżacjach z kilkudziesięcioosobowym składem Orkiestry. Podczas koncertu pojawią się numery doskonale znane fanom z wydawnictwa Symfonicznie, ale nie tylko.

Łódzki zespół, z charyzmatycznym wokalistą Piotrem Roguckim, powstał w roku 1998 roku i prędko zdobył sobie liczne grono fanów, stale powiększane przez kolejne płyty i trasy koncertowe. Coma zagrała na najważniejszych polskich festiwalach, dzieląc scenę m.in. z Pearl Jam, Linkin Park czy grupą Tool, jest też laureatem wielu nagród muzycznych na czele z Fryderykami i woodstockowskim Złotym Bączkiem. Płyta Hipertrofia, która w dniu premiery pokryła się platyną, osiągnęła status Podwójnej Platyny. Czerwony Album wydany w 2011 roku zyskał status Złotej Płyty w tydzień po premierze.

W roku 2013 muzycy z grupy Coma podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią earMusic/ Edel, która ma pod swoją opieką takich artystów jak: Deep Purple, Skunk Anansie, Marillion czy Europe. W efekcie tej współpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem Don’t set your dogs on me, którego premiera odbyła się w lutym 2013.

Rockowe, energetyczne brzmienie Comy połączone z symfonicznymi aranżacjami zyskało uznanie fanów. Od czasu pojawienia się krążka, Coma przygotowała również aranżacje symfoniczne nowych utworów z Czerwonego albumu oraz aranżacje starszych utworów znanych z trasy koncertowej Power Off. Symfoniczny koncert Comy tworzy niesamowite widowisko muzyczno-wizualne nie tylko dla fanów tego zespołu.

Coma Symfonicznie
Orkiestra Symfoników Gdańskich pod batutą Andrzeja Szczypiorskiego
14 marca 2015 roku
Centrum Kongresowe International Conferencing and Entertainment
Kraków

Dodaj komentarz