• 2014-12-03

Słowik z Tajwanu w radomskim teatrze

Spektakl Słowik, który będzie miał premierę 14 grudnia w Teatrze Powszechnym w Radomiu, to pierwsza polsko-tajwańska koprodukcja radomskiego teatru oraz Puppet & Its Double Theater.

„Słowik", Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Puppet & Its Double Theater (źródło: materiały prasowe)

„Słowik", Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Puppet & Its Double Theater (źródło: materiały prasowe)

Spektakl Słowik, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena, powstał w koprodukcji Teatru Powszechnego w Radomiu z Puppet & Its Double Theater, działającym w mieście Wujie w północno-wschodniej części Tajwanu (okręg Yilan).

Słowik jest pierwszą tego typu produkcją teatralną w Polsce, łączącą w sobie nie tylko europejską i azjatycką tradycję, ale także konfrontującą ze sobą dwie odrębne kultury i całkiem różne techniki teatralne. Przedstawienie jest skierowane nie tylko do najmłodszych widzów. Radomscy aktorzy wykorzystują w spektaklu lalki i maski wykonane na Tajwanie przez tamtejszych artystów.

Słowik to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających baśni Andersena. To głęboka i mądra opowieść o wolności i przywiązaniu. O tym, że najcenniejszym skarbem na świecie są przyjaciele i że wygląd zewnętrzny nie ma znaczenia, bo liczy się dobroć, mądrość i blask, jaki nosimy w sobie. Spektakl Słowik w wykonaniu polskiego i tajwańskiego teatru to klasyczna baśń, piękne, pomysłowe lalki, powiew egzotyki, spotkanie dwóch odległych światów.

Reżyseria: Chia-yin Cheng
Scenariusz: Michał Buszewicz
Muzyka: Piotr Salaber
Obsada: Paulina Moś, Magdalena Witczak, Alan Bochnak, Przemysław Bosek, Robert Mazurek

Słowik, reż. Chia-yin Cheng
Premiera: 14 grudnia 2014 roku, godz. 13.00
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pl. Jagielloński 15
Radom

Dodaj komentarz