Galicyjska kraina przygód – spotkanie ze św. Mikołajem w MCK

W sobotę 6 grudnia Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza dzieci na warsztaty i spotkanie z karpackim św. Mikołajem, które nawiązywać będą do wystawy Mit Galicji. 

Mikołaj w MCK, „Galicyjska kraina przygód" (źródło: materiały prasowe)

Mikołaj w MCK, „Galicyjska kraina przygód" (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie i warsztaty mikołajkowe zatytułowane są Galicyjska kraina przygód. W nawiązaniu do trwającej w Galerii MCK wystawy Mit Galicji uczestnicy przygotują walizkę, w której zgromadzą pamiątki z podróży po Galicji. Poznają najważniejsze miasta galicyjskie oraz dowiedzą się, jak wyglądają huculskie zawieszki na choinkę, szlaban z ostatniej galicyjskiej stacji kolejowej Brody czy pocztówki ze Lwowa.

Karpacki Św. Mikołaj rozda upominki. Na dzieci będzie czekać także słodki poczęstunek.

W tym roku Międzynarodowe Centrum Kultury włącza się także w akcję Mikołajkowy tramwaj organizowaną przez MPK SA w Krakowie i Gminę Miasta Kraków. 6 grudnia w godz. ok. 10.00-15.00 w krakowskich tramwajach reklamujących wystawę Mit Galicji jeździł będzie Św. Mikołaj wraz ze swoimi asystentkami. Pasażerowie dostaną zakładki i pocztówki z motywami z wystawy Mit Galicji. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w specjalnym quizie związanym z Galicją. Wszyscy jego uczestnicy otrzymają nagrody: smakołyki i gadżety związane z wystawą Mit Galicji.

Mikołaj w MCK, Galicyjska kraina przygód
6 grudnia 2014 roku,
11.00–12.30 spotkanie dla dzeci w wieku 4–6 lat
13.30–15.00 spotkanie dla dzieci w wieku 7–9 lat

Wystawa Mit Galicji,
Wystawa trwa od 10 października 2014 roku do 8 marca 2015 roku

Galeria Międzynarodowego Centrum Kultury,
Rynek Główny 25,
Kraków

Dodaj komentarz