• 2014-12-03

Międzypokoleniowy projekt taneczny w Wałbrzychu

28 listopada rozpoczął się III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, który odbywa się we Wrocławiu i Wałbrzychu. Wydarzenie potrwa do 7 grudnia.

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, plakat (źródło: materiały prasowe)

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, plakat (źródło: materiały prasowe)

Finał III Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zaplanowany jest na 7 grudnia w Wałbrzychu. Wcześniej przygotowano dwa spotkania warsztatowe: 28–30 listopada we Wrocławiu oraz 4–7 grudnia w Wałbrzychu. Warsztaty są przeznaczone zarówno dla osób już tańczących, jak też zupełnie początkujących. Zakończeniem projektu będzie spektakl wystawiony 7 grudnia podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Wałbrzychu. Prowadzącą projekt jest Magdalena Radłowska, absolwentka szkoły London Contemporary Dance School w Londynie i tancerka Teatru Tańca Zawirowania w Warszawie. Magdalena Radłowska jest również założycielką pierwszego w Polsce międzypokoleniowego Teatru Tańca Dawka Energii. Warsztaty z tańca współczesnego i improwizacji poprowadzi czterech nauczycieli: Jane Judd, Magdalena Radłowska, Małgorzata Olkowicz i Tomasz Wiziński.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Wałbrzychu zostanie zaprezentowanych 7 spektakli w wykonaniu 6 grup: Międzypokoleniowego Teatru Tańca Dawka Energii, grupy teatralnej, grupy muzycznej, grupy projektowej Wałbrzych, grupy projektowej Wrocław, grupy tańca afrykańskiego. Kompozytorem Muzyki jest Alex Judd, współpracujący z Tomaszem Wizińskim.

Festiwal jest częścią międzynarodowego Festiwalu Migration łączącego 4 kraje: Wielką Brytanię, Grecję, Włochy i Polskę. W tym roku w ramach międzynarodowej wymiany został stworzony spektakl pt. Small Dance w choreografii Jane Judd z Londynu.

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca
7 grudnia 2014 roku, godz. 18.00
Stara Kopalnia, Centrum Nauki i Sztuki, sala widowiskowa
Wałbrzyski Ośrodek Kultury, ul. Wysockiego 29
Wałbrzych

Warsztaty: 4–7 grudnia 2014 roku
Wałbrzyski Ośrodek Kultury, ul. Wysockiego 29
Wałbrzych

Dodaj komentarz