• 2014-12-03

Nowa adaptacja Małego Księcia w Gliwickim Teatrze Muzycznym

5, 6 i 7 grudnia Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl Mały Książę. Tę opowieść o wartości ludzkich uczuć zaadaptowali na gliwicką scenę Cezary Domagała i Tomasz Bajerski.

Gliwicki Teatr Muzyczny, „Mały Książę" (źródło: materiały prasowe)

Gliwicki Teatr Muzyczny, „Mały Książę" (źródło: materiały prasowe)

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. W spektaklu gliwickiego teatru strona wizualna, czyli ta dla oczu, jest bardzo ważna i starannie przygotowana, nie zasłania jednak głębokiego przesłania historii Małego Księcia.

Gliwicki spektakl oddaje atmosferę bezkresnego kosmosu, który przemierza mały bohater, dzięki użyciu najnowocześniejszych technik scenicznych. Autorem projekcji wideo wykorzystanych przy tej realizacji jest Dawid Kozłowski, wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, a autorką scenografii oraz kostiumów Małgorzata Szydłowska – współzałożycielka stowarzyszenia teatralnego Łaźnia Nowa w Krakowie. Choreografię przygotowała Marta Domagała, artystka współpracująca z warszawskim Teatrem Rampa. Tytułowa rola powierzona została chłopcom wyłonionym w ramach ogólnopolskiego castingu.

Mały Książę Antoine’a Saint-Exupéry’ego – wydana w 1943 roku niewielka objętościowo książeczka ilustrowana przez samego autora – należy do klasyki światowej literatury. To opowieść o dorastaniu do prawdziwej przyjaźni, miłości, poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka. Zagubiony na bezkresnej pustyni Pilot, który cudem przeżył katastrofę lotniczą, spotyka chłopca, Małego Księcia. Jak się okazuje, przybywa on z odległej planety, na której mieszka wraz z ukochaną Różą. Pewnego razu wyrusza w podróż, aby znaleźć prawdziwego przyjaciela i odkryć znaczenie przyjaźni – zanim jednak trafi na Ziemię i pozna Pilota, napotka po drodze najdziwniejsze postacie, które również zamieszkują kosmiczne przestrzenie. Od każdej z nich uczy się czegoś nowego o świecie dorosłych.

Spektakl dla dzieci powyżej 6 lat.

Mały Książę, reż. Cezary Domagała i Tomasz Bajerski
5 grudnia 2014 roku, godz. 9.00, 12.00 i 18.00
6 grudnia 2014 roku, godz. 14.30 i 17.30
7 grudnia 2014 roku, godz. 16.00
Gliwicki Teatr Muzyczny,
ul. Nowy Świat 55/57
Gliwice

Dodaj komentarz