• 2014-12-03

Lamb pojawi się w Krakowie w ramach cyklu Chilliholic

9 grudnia w ramach cyklu Chilliholic w krakowskiej Fabryce zagra legendarny zespół Lamb. Grupa promuje swój najnowszy krążek Backspace Unwind.

Lamb – plakat koncertu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lamb – plakat koncertu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trzy lata po wydaniu znakomicie przyjętego albumu Five Lamb powraca z nową płytą i europejską trasą koncertową, która nie ominie Polski. W Krakowie formacja zagra w klubie Fabryka. Występ będzie częścią autorskiego cyklu Fabryki – Chilliholic. Show gwiazdy wieczoru poprzedzi koncert bristolskiej formacji The Ramona Flowers, która także promuje nowy album. Twórczość grupy to połączenie muzyki elektronicznej i rocka.

Lamb to legendarny i kultowy brytyjski duet obracający się w stylistyce bristol sound i trip hopu. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic – Lamb udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz. Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów – Lou Rhodes oraz producent i multinstrumentalista Andy Barlow, stworzyli niepowtarzalny styl łączący liryczną wokalistykę z ambientowymi, trip-hopowo jazzowymi pulsacjami. Ich niezwykłe produkcje oscylują pomiędzy lirycznymi, ambientowymi balladami, mrocznym trip hopem, aż po drapieżny i nerwowy drum’n’bass.

Mają swym koncie 6 albumów i 3 kompilacje, na których pojawiły się kultowe już dziś utwory jak: Gabriel, Górecki, Heaven, Angelica, Lullaby , Cottonwool czy God Bless. W 2004 roku duet oficjalnie zawiesił swoją działalność, zaś jego twórcy skoncentrowali się na własnych, solowych projektach. Ostatni wspólny koncert Barlow i Rhodes zagrali w amsterdamskim klubie Paradiso we wrześniu 2004. Pamiętny występ został zarejestrowany na potrzeby płyty DVD, która nigdy się nie ukazała. Na początku 2009 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość o wznowieniu działalności koncertowej duetu. W ramach trasy w 2009 zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę i zagrał pamiętny koncert w warszawskim Palladium. Ogromny sukces trasy koncertowej zachęcił duet do powrotu do studia i pracy nad swoim piątym studyjnym albumem – Five. Szósty album Backspace Unwind ukazał się w październiku 2014 roku

Cykl Chilliholic to unikatowe przedsięwzięcie kulturalne mające na celu promowanie nowoczesnej muzyki elektronicznej z gatunków ambient, downtempo, trip hop, independent indie. Od lat dziewięćdziesiątych wyżej wymienione gatunki rozwijają się doskonale, nie można przejeść obojętnie obok takich formacji i artystów jak Portishead, Massive Attack, Hooverphonic czy Tricky. Nie istotne czy lubimy elektronikę czy nie, brzmienia promowane przez Chilliholic zasługują na szacunek i uznanie – nikt tak doskonale nie łączy różnych gatunków muzycznych, żywych instrumentów i elektronicznych syntezatorów jak kapele, które wystąpią w ramach cyklu. Smaczku dodadzą jedne z najlepszych, współczesnych głosów, jakie dane nam będzie usłyszeć na żywo, oraz jedyne w swoim rodzaju wizualizacje przygotowane na potrzeby cyklu.

Lamb – koncert
9 grudnia 2014 roku, godz. 19.30
Klub Fabryka
Kraków

Dodaj komentarz